kolaps

| dp |Hudba

Zpěvačka Špinarová je v bezvědomí. Během koncertu v Čáslavi jí selhalo srdce

Pětašedesátiletá zpěvačka Věra Špinarová podle informací zveřejněných na jejích oficiálních stránkách leží ve vážném stavu na JIP v nemocnici v Motole. Zkolabovala během středečního koncertu v Čáslavi. „Díky přítomnosti lékařky v sále a bleskovému zásahu záchranářů jí byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Následně po stabilizaci životních funkcí byla transportována vrtulníkem do nemocnice,“ stojí v prohlášení.

'Dvacet sekund vašeho videa změní historii Ameriky,' píšou Čechovi, který natočil kolaps Clintonové

|David Bernardy, Lukáš Matoška |Zprávy ze světa

Když se Zdeněk Gažda vydal jako každý rok na tryznu ke Ground Zero, nemohl tušit, že jím natočené záběry možná ovlivní výsledek prezidentských voleb. Přesto se to může stát. Nejspíš jako jediný totiž natočil okamžik, kdy se Hillary Clintonové udělalo nevolno, s pomocí ochranky nastoupila do auta a odjela. Video už má podle něj na twitteru víc než 10 milionů zhlédnutí. Chodí mu tisíce zpráv, podle kterých udělal dobře, a podobný počet lidí ho zase za zveřejnění videa kritizuje. Zdeněk Gažda tvrdí, že rozhodně nikomu nechtěl ublížit ani pomoct.

| ČRo |Zprávy z domova

Po mém kolapsu provázel sanitku ministerský vůz s majáčkem, omlouvá se Valachová

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) byla kvůli kolapsu na konci května hospitalizována v Ústřední vojenské nemocnici. Jak oznámila včera na facebooku, zkolabovala 25. května. Sanitku do nemocnice doprovázelo ministerské auto s majáčkem, ve kterém seděla ředitelka její kanceláře. Valachová to označila za chybu, avšak lidsky pochopitelnou.

|Robert Mikoláš |Zprávy ze světa

Řecké zdravotnictví ochromuje nedostatek peněz. Pacienti leží i na chodbách

Řecké zdravotnictví směřuje ke kolapsu. Stát zdravotnickým zařízením posílá o miliardy eur méně než před krizí. Je nedostatek doktorů, sester, léků i moderních přístrojů. Řada klinik se zavírá a tristní je i situace na jednotkách intenzivní péče, kde chybí přes tisíc lůžek. Řečtí lékaři sice patří k evropské špičce, stav nemocnic ale mnozí experti přirovnávají k situaci ve Venezuele.

| ČRo |Zprávy z domova

Problémy s ledovkou postupně slábnou, zlepšuje se doprava i dodávky proudu

Do dnešních 18 hodin platilo varování meteorologů před ledovkou. Ta trápila většinu České republiky od pondělí. I dnes se lidé museli vyrovnat s komplikacemi především v železniční a tramvajové dopravě, situace se však postupně zlepšovala. Meteorologové upozorňují, že problémy s námrazou či náledím se ještě místy vyskytnout mohou, už by však neměly být tak rozsáhlé.