Muž zkolaboval během hraní videoher. Život mu na dálku zachránil spoluhráč z Německa

Plzeňští policisté ve čtvrtek 13. dubna ve večerních hodinách zasahovali u neobvyklé situace. Na služebnu obvodního oddělení Plzeň-Slovany zavolal cizinec z Německa, aby oznámil náhlý kolaps svého kamaráda, se kterým právě hrál online hru. Policisté mu poskytli první pomoc ještě před příjezdem záchranářů.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání ve videohře League of Legends (ilustrační foto)

Policii kontaktoval spoluhráč z Německa (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Krátce před půl devátou večer zavolal na obvodní oddělení Plzeň-Slovany cizinec, který s policisty mluvil anglicky. Uvedl, že jeho kamarád zkolaboval během společného online hraní. I přesto, že byli oba během hry na jiném místě, a to stovky kilometrů od sebe, dokázal kamarádovi přivolat pomoc. Věděl, že se jedná o Čecha, znal také jeho jméno i přibližnou adresu.

Válka na Ukrajině zasahuje i do herního průmyslu. V Kyjevě sídlí například autoři hry Metro

Číst článek

Policistům sdělil, že by měl bydlet ve Starém Plzenci. Díky těmto informacím se policii podařilo v databázích najít přesnou adresu, kam přijely policejní hlídky.

Hráč z Německa zavolal i sestře spoluhráče, která mu sdělila, že třiatřicetiletý muž je diabetik a pravděpodobně prodělal diabetický záchvat.

Policisté museli do bytu vtrhnout násilím, protože jim nikdo neotvíral.

„Na židli u počítače našli policisté třiatřicetiletého muže v bezvědomí. Poskytli mu první pomoc a předali do péče záchranářů, kteří na místo přijeli chvíli po nich,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Hodan. Policie spoluhráče o úspěšné záchraně kamaráda informovala.

Dozorčí obvodního oddělení Plzeň-Slovany mu poděkoval za pohotovou reakci, která přispěla k tomu, že se jeho kamarádovi dostalo včasné pomoci.

ale Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme