‚Žáci začali omdlévat.‘ V Sokolově zkolabovalo 20 studentů střední policejní školy, příčina se zjišťuje

Záchranáři Karlovarského kraje ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v ulici Komenského s lehkým zraněním. Žáci se účastnili před školou slavnostního ukončení školního roku, náhle začali kolabovat. Záchranná služba aktivovala stav hromadného postižení osob, 17 žáků odvezla do nemocnice v Karlových Varech, Sokolova a Chebu. Nikdo není v ohrožení života.

Sokolov (Karlovarsko) (Aktualizováno: 11:16 25. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle starostky Sokolova Renaty Oulehlové (ANO) hasiči nenaměřili žádné stopy úniku plynu. Příčinu incidentu policie zjišťuje.

„Před devátou hodinou ranní jsme přijali oznámení o hromadném kolapsu osob,“ popsala policejní mluvčí Eva Valtová. Případ vyšetřují podle ní sokolovští kriminalisté, technici i psovodi. Mluvčí zatím neuvedla více informací.

„Na místě máme devět posádek záchranné služby. Jedná se o osoby se stavem nevolnosti, kolapsu. Aktivovali jsme i hasičský záchranný sbor. Přesnou příčinu nečekaných kolapsů nevíme,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí záchranářů Karlovarského kraje Radek Hes.

Žáci měli podle velitele zásahu hasičů Josefa Kuláka zdravotní potíže, začali následně omdlévat. Incident se stal před budovou školy. „Jednotky na místě detekcí nic neměřili, čeká se na výsledky šetření v nemocnicích, odběry krve a podobně,“ uvedl Kulák.

Žáci se účastnili slavnostního ukončení školního roku s předáním vysvědčení ve venkovních prostorách. „Během slavnostního ukončení nám bohužel omdlelo a postupně ztratilo vědomí asi 20 dětí, okamžitě jsme jim poskytli první pomoc,“ řekl ředitel policejní školy Zdeněk Jedlička.

Škola již o incidentu informovala ostatní žáky a rodiče. „Objekt jsme předali k vyšetřování policistům,“ dodal Jedlička.

Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému. Přijelo sedm sanitek a dvě osobní auta s lékařem.

Andrea Strohmaierová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme