Madeleine Albrightová

|Martin Balucha, dp |Zprávy ze světa

'Jsem připravena zaregistrovat se jako muslimka,' napsala Albrightová v reakci na Trumpovy plány

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová je připravená zapsat se do registru muslimů, pokud ho nový americký prezident prosadí. Albrightová tak na Twitteru reagovala na dva roky staré prohlášení Donalda Trumpa, který vznik podobné databáze prosazoval ve své kampani. Informuje o tom zpravodajský server BBC. Někdejší ministryně uvedla, že se v minulosti hlásila k několika náboženstvím a teď je připravená ze solidarity podpořit muslimy.

|Lenka Kabrhelová |Člověk

Nezáleží na slovech, ale na činech, říká Martina Navrátilová. Životní postoj tenistky obdivuje i Albrightová

Výtečná sportovkyně, aktivní bojovnice za práva žen a gay a lesbické komunity a jedna z nejznámějších českých tváří ve Spojených státech. Tenistka Martina Navrátilová je hlavní hrdinkou letošního ročníku Festivalu vzájemných inspirací, který ve Washingtonu pořádá česká ambasáda. Životní příběh slavné sportovkyně je příkladem i pro generace Američanů.

|Lenka Kabrhelová, Iva Kestřánková |Zprávy ze světa

Albrightová: Clintonová je připravena vést zemi jako nikdo jiný, zápal plic jí v kampani neuškodí

Snaha tvrdě pracovat i přes zdravotní obtíže, anebo pokus zatajit důležité informace veřejnosti? Těmto otázkám čelí prezidentská kandidátka Hillary Clintonová poté, co vyšlo najevo, že už několik dnů trpí zápalem plic. Demokratická politička v neděli při pietní akci zkolabovala a musela narychlo shromáždění opustit. Podle Madeleine Albrightové je ale Clintonová připravena vést zemi jako nikdo jiný před ní.

|Václava Marešová, Kristina Winklerová |Zprávy z domova

Česko vzdalo poslední hold Václavu Havlovi

Česká republika se rozloučila s bývalým prezidentem Václavem Havlem. Smuteční obřad se odehrál ve svatovítské katedrále, kterou zaplnila tisícovka pozvaných hostů. Vedle rodiny a přátel se zúčastnili také Havlovi bývalí kolegové a čeští i zahraniční politici. Pohřeb státníka evropského významu a symbolu pádu komunismu ve střední Evropě začal v pravé poledne minutou ticha.