Podle scénáře ČNB by ceny rezidenčních nemovitostí měly v prvním pololetí příštího roku meziročně klesnout o až deset procent. „Pravděpodobnost roste,“ řekl ředitel sekce finanční stability.
Zájemci o vlastní byt nebo dům si stále častěji říkají o slevy v řádu stovek tisíc korun. U luxusních nemovitostí žádají snížení ceny i o několik milionů.
„Zvýšení této sazby stejně jako snižování v minulých dvou měsících mají na svědomí akční slevy. Ty totiž před slabší zimní sezonou skončily,“ uvedl k údajům Hypoindexu analytik Sýkora.
Sociolog Daniel Prokop soudí, že místo plošné pomoci v zastropování cen energií by se měl stát zaměřit na systémová opatření pro spodní polovinu obyvatel, třeba na lepší valorizaci důchodů.
V Česku chybí vlakové vagony na převoz uhlí, píše deník E15. A až třetina ojetých aut dovezených ze zahraničí je po velké havárii, varují Hospodářské noviny. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Marek Chromý z protikorupční organizace Transparency International upozorňuje, že okolnosti a načasování převodu nemovitostí působí jako snaha dostat majetek z dosahu policie.
Novinář deníku Le Monde Abdelhak El Idrissi pro iROZHLAS.cz mimo jiné vysvětluje, jak dlouho může trvat vyšetřování nákupu nemovitostí bývalým premiérem Andrejem Babišem ve Francii.
Podle ředitelky serveru investigace.cz Pavly Holcové je to jedna z teorií, se kterou francouzský soud pracuje. Ten prošetřuje všech 16 nemovitostí, které Babiš ve francii pořídil.
ČNB zároveň konstatovala, že ceny nemovitostí na konci roku 2021 byly o zhruba 40 procent vyšší, než by odpovídalo úrovni příjmům mediánové domácnosti a požadovaným výnosům z pronájmu nemovitosti.
„Diplomatické mise musí na území cizího státu respektovat nejen Vídeňskou úmluvu, ale i pravidla a zákony hostitelské země. Rusko nedělá nic z toho a nerespektuje právní stát,“ uvedl Lipavský.
Jak velký objem zmrazeného majetku ruských oligarchů by mohl být v rámci připravovaného Magnitského zákona zabaven? Hostem Radiožurnálu byl Martin náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák.
Z rodinných domů mají lidé nadále největší zájem o ty, které nepotřebují rekonstrukci, a to kvůli rostoucím stavebním nákladům, uvedl expert pro oblast oceňování majetku v ČSOB Radim Maštalíř.
Zfalšované podpisy úředníka a razítko stačí k tomu, aby člověk přišel o firmu i byt nebo dům. A to přesto, že byl ještě donedávna zapsaný v katastru nemovitostí jako vlastník.
Stát loni zaplatil za omyly státních zástupců a soudců rekordní částku, píše deník E15. A Češi se podle Hospodářských novin vrhli na nemovitosti v cizině. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
V televizním pořadu Grand Jury to potvrdil ministr financí Bruno Le Maire. Zhruba 150 milionů eur bylo na francouzských účtech, zbytek v nemovitostech.
V českém tisku se v pondělí dočtete, že Rusové přestávají prodávat své nemovitosti v Česku. Nemůžou se totiž dostat k penězům z prodeje, píše deník Právo.
„Naposledy jsem se setkal s vedoucím ruské delegace v září loňského roku,“ říká Tomáš Kryl, náměstek pro řízení ekonomicko-provozní sekce na ministerstvu zahraničních věcí.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který tento majetek eviduje, proto vlastníky vybízí, aby se o majetek přihlásili. Čas mají do konce roku 2023, poté nemovitosti propadnou státu.
Čtvrteční výběr z médií od Radiožurnálu přibližuje i podezřelé triky firmy ES, problémy prodejů komerčních nemovitostí a výrazný pokles cen drahých kovů.
Dalík nikdy rád nemluvil o tom, jak si vydělával na svůj nákladný životní styl. Jako Topolánkův tajemník dokonce jednou na dotaz deníku Mf Dnes ohledně jeho podnikání odpověděl, ať si políbí šos.
Lidé mají ušetřeno dost peněz, a přitom se bojí inflace, která hrozí z jejich skromného bohatství ukousnout. Proto je právě teď čas investovat do realit, tedy nakupovat byty.
KSČM čeká volba nového předsedy strany. Ten bude muset, mimo jiné, najít nové cesty k lepšímu hospodaření. Prohra ve sněmovních volbách pro stranu znamená prudký pokles financí.
Nejdřív pracoval jako advokát na Azurovém pobřeží, pak založil realitní kancelář na prodej luxusních vil ve městě Cannes. To je ve zkratce životní příběh Francouze Frédérica Bartha.
Podle francouzského investigativního novináře Abdelhaka El Idrissiho Babiš v transakcích ve firmách v daňových rájích pokračoval i po vstupu do politiky, tedy po roce 2011.