Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Praha 11

| ČTK |Regiony

Senát odmítl stíhání Pešáka za hlasování v zastupitelstvu Prahy 11

Senát podle očekávání odmítl vydat svého člena Milana Pešáka (ODS) k trestnímu stíhání. Policie ho chce stíhat kvůli tomu, že před čtyřmi lety jako zastupitel Prahy 11 hlasoval pro prodej pozemků na Chodově za údajně nevýhodnou cenu. Pešákovo stíhání tak bude moci být případně zahájeno až po skončení jeho senátorského mandátu.

Za sportoviště s bazény má Praha 11 zaplatit na 400 milionů. Opozice projekt napadá

|Evelyna Kulíšková |Regiony

Sedm let slibuje Praha 11 svým občanům nový bazén, plavecký areál ale v okolí největšího pražského sídliště Jižní Město stále chybí. Poté, co radnice před lety opustila rozsáhlý projekt zahrnující akvapark a hotel, začala uvažovat o stavbě menšího areálu Jedenáctka Vodní svět se dvěma bazény a sportovní halou. Toto řešení nabídne podle opozice občanům méně výhod, přesto prý vyjde na stejné peníze. Navíc je projekt údajně netransparentní.

|Monika Horská, Jan Piroch |Regiony

Agentura ABL přeruší všechny smlouvy s Prahou 11

Bezpečnostní agentura ABL přeruší všechny smlouvy s radnicí Prahy 11. Bratr ministra Víta Bárty, který nyní agenturu vlastní, to zdůvodnil snahou uklidnit kauzu kolem údajného sledování komunálních politiků. Tím se dnes také zabývalo mimořádné zastupitelstvo Prahy 11. O jeho svolání požádali opoziční zastupitelé, podle kterých našli členové kontrolního výboru rozpory ve smlouvách s firmou ABL.