Mrakodrapy na pražském Chodově mají být vysoké 139 a 128 metrů

Společnost PPF odtajnila výšku dvou mrakodrapů, které chce postavit na pražském Chodově. Takzvané Prague Eye Towers mají být vysoké 139 a 128 metrů a stanou se nejvyššími budovami v Česku. Ve východní věži bude 32 nadzemních podlaží, v západní 29.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současné pražské mrakodrapy | Foto: Jan Rosenauer

Investor plánuje v obou budovách jen kanceláře a doplňkové stravovací provozy, které mají zaměstnat na 5 000 lidí. PPF chce stavět už na jaře, hotovo má být do léta 2015. Povolení však PPF ještě od Prahy 11 nemá.

„V tuto chvíli PPF nedostala vůbec žádné povolení. Je to v tuto chvíli v projednávání, to znamená, členové územního výboru se seznamují s tímto záměrem. Tento výškový dům by stál v oblasti, která je úplně nevhodná pro bydlení, a v případě, že by se tam tento dům vystavěl, tak nezanikne ani kousek zeleně, protože nahradí současnou budovu, která tam v tuto chvíli je. A je v majetku právě PPF,“ potvrdil předseda výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Jiří Janeček.

Alžběta Šírková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme