Politoložka Kateřina Smejkalová ve svém komentáři píše nedostatečné minimální mzdě v Česku. Lidem, kteří ji mají, i přes normální pracovní nasazení podle ní hrozí chudoba.
Příjmy i spotřeba obyvatelstva výrazně stouply. Jeho celkové reálné příjmy vzrostly proti předchozímu čtvrtletí o 3,9 procenta. To je nejvyšší mezičtvrtletní růst v historii měření.
Sociolog Daniel Prokop také upozorňuje, že příjmová chudoba není nejlepší ukazatel stavu společnosti. „Český chudý je totiž výrazně chudší než německý chudý,“ vysvětluje.
Každý pátý Čech hlásí kvůli pandemii koronaviru snížení příjmů, píše Mf Dnes. Kvůli strachu z koronaviru se na Linku bezpečí obrací podle Práva stále více dětí. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Příjmy bývalého zápasníka wrestlingu a protagonisty série Rychle a zběsile Dwaynea „The Rock“ Johnsona se za uplynulý rok vyšplhaly na 87,5 milionu dolarů, tedy téměř dvě miliardy korun.
Na zaměstnance měla koronavirová krize nejčastěji dopad v částečném omezení pracovní doby, uvedlo to 31 procent z nich. Nucené volno mělo 12 procent zaměstnanců, čtyři procenta o práci přišli.
Více než polovina Čechů má nyní problémy vyjít s výplatou. Každý desátý si musí před výplatou půjčit, navíc 43 procent lidí žije od výplaty k výplatě. Před nouzovým stavem to bylo 28 procent lidí.
České domácnosti se potýkají s výpadky příjmů kvůli koronaviru, 15 % z nich hospodaří s polovinou peněz oproti době před koronavirem. Více si přečtěte v sobotním výběru z médií Radiožurnálu.
Podle dat Unicredit Bank vlastní nemovitost do zástavy nabídne svým dětem každý desátý rodič. Čím mladší žadatelé o hypotéku jsou, s tím větším zapojením rodičů můžou počítat.
Na dani z příjmu právnických osob stát vybral zhruba o 8,9 miliardy více, celkem 182,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat zveřejněných resortem financí v rámci údajů o státním rozpočtu za loňský rok.
Společnosti obchodované na burze v Brazílii mají povinnost zveřejňovat své hospodářské výsledky v tisku. Za tím účelem si musí pořídit reklamní prostor, který je pro média významným zdrojem příjmů.
Od října 2017 platí novela zákona, podle které mají soudci o výživném na dítě rozhodovat do půl roku od začátku jednání. Pokud potřebují víc času, musí vysvětlit důvod.
„Obecně lze shrnout, že v mínění o příjmech domácností, resp. chudobě, dochází ke kontinuálnímu zlepšování situace od roku 2012, přičemž rok 2018 představuje nejkladnější hodnocení za celou dobu.“
Na Čechy jsou všichni zlí, to je všeobecně známo. Stačí se zajet podívat do prvního supermarketu za hranicemi a člověk najednou vidí, o kolik lepší výběr mají k dispozici Němci a Rakušané.
Sněmovna podpořila v prvním kole novelu poslanců TOP 09, která by zvýšila mateřskou pro rodiny se středními a vyššími příjmy. Návrh kritizovala hlavně levice, jeho zamítnutí ale nepožadovala.
Británie směřuje k nejdelšímu propadu životní úrovně od začátku měření v 50. letech minulého století. Příjmy britských domácností mají dokonce postupně klesat ještě déle.
DOPIS V ČLÁNKU. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že ho Poslanecká sněmovna bez důkazů obviňuje z daňových podvodů. Chce ho prý i soudit, takové jednání pak označuje za lynč. Vicepremiér to napsal v dopisu, kterým odpovídá premiérovi a šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi na výzvu k vysvětlení svých příjmů a finančních transakcí. Sobotku zároveň vyzval, aby se od jednání sněmovny distancoval.
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) zveřejnil závěry zpráv mezinárodních auditorských firem EY a PWC o svých příjmech. Obě potvrdily jeho dřívější vyjádření, že v letech 1996 až 2015 měl celkové příjmy 2,4 miliardy korun. Obě firmy ve svých zprávách upozornily, že tyto dokumenty nepředstavují audit podle mezinárodních auditorských standardů.
Audit svých příjmů zveřejní ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO do konce příštího týdne. Radiožurnálu to řekl s tím, že finanční správa ještě nedala dohromady všechny podklady jeho příjmů za posledních 22 let.
Předsedové sněmovních stran nemají se zveřejňováním příjmů a majetkových přiznání problém. Výzvu vicepremiéra Andreje Babiše z hnutí ANO ale většinou považují za zbytečnou, protože pravidelně podávají majetková přiznání.
Hlavní město bude v příštím roce hospodařit s výdaji 62,2 miliardy a příjmy 47,2 miliard korun. Rozdíl Praha dorovná z příspěvků od státu. Rozhodli o tom zastupitelé. Výdaje půjdou na rozšíření čističky na Císařském ostrově nebo na obnovu vozového parku dopravního podniku.
Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš vykázal za loňský rok příjmy mimo politiku zhruba 137,9 milionu korun. Skoro 68,6 milionu korun si připsal čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Bývalý ministr zahraničí si pořídil automobil značky Jaguar za více než 2,2 milionu a splácel hypotéku zhruba 10,4 milionu korun. Vyplývá to z jejich majetkových oznámení, které byly zpřístupněny ve sněmovním registru.
Do konce června museli poslanci a senátoři předložit majetková přiznání za uplynulý rok. Stejně jako loni, i tentokrát se mezi zákonodárci našli někteří, kteří vykázali milionové vedlejší příjmy. Řada politiků na druhou stranu má vysoké závazky, nejčastěji kvůli nesplaceným hypotékám.
Obce loni ušetřily až deset miliard korun. Ukázala to analýza společnosti Czech Credit Bureau. Celkové příjmy obcí mimo Prahu se oproti předchozímu roku zvýšily o šest miliard korun, jsou tak nejvyšší od roku 2011. Za jejich růstem podle analýzy stojí hlavně příjmy z daní a dotace.
Česká republika patří k zemím s nejnižší mírou sociálního vyloučení v Evropě. Vyplývá to z průzkumu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Materiální situace Čechů se zlepšila a je dokonce nejlepší za posledních deset let. Více než milion lidí přesto dlouhodobě žije pod hranicí příjmové chudoby. To je o 100 tisíc méně než loni.
Živnostníci a lidé, kteří si přivydělávají ke stálému zaměstnání, musí už v pondělí odevzdat přehled příjmů a výdajů správě sociálního zabezpečení a své zdravotní pojišťovně. Týká se to těch, kteří podávali daňové přiznání do 1. dubna 2016. Pozor by si měli dát nejen na správné datum.