sportovci

sportovci v textech na iROZHLASU

|Filip Nerad |LOH 2016 Rio de Janeiro

Němečtí politici do Ria nepřijeli. Jde o nedostatek respektu k nám, zlobí se sportovci

I když politika na olympiádu nepatří, německé olympioniky hodně mrzí, že do Ria nepřiletěl nikdo z předních německých politiků, aby je podpořil. Kancléřka Angela Merkelová a další představitelé země přitom pravidelně jezdí do zahraničí fandit třeba německým fotbalistům. Za jejich absenci v Riu je asi nejostřeji kritizovali němečtí házenkáři.

|Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Český olympijský výbor schválil nominaci pro Rio. Do Brazílie vyšle 105 sportovců

Český olympijský výbor dnes na slavnostním plénu v Rudolfově galerii na Pražském hradě schválil nominaci sportovců, kteří se představí na hrách v Riu. V Brazílii by mělo barvy České republiky hájit celkem 105 sportovců, což je nejmenší počet v historii samostatného státu. Společně s nimi do místa konání hlavní sportovní akce letošního roku vyrazí i 99 členů doprovodu. Hry XXXI. olympiády startují 5. srpna a budou trvat 17 dní.

|Jan Kaliba, Simona Bartošová, František Kuna |Ostatní sporty

ČRo představil projekt Olympijský rok, bude sledovat osm českých sportovců

Za jeden rok a jeden den k tomu začnou v Rio de Janeiru letní olympijské hry. Sportovci, kterých se budou týkat, už jsou ve střehu, možná trochu nervózní a každopádně připraveni vrhnout se do přípravy tak, aby v Brazílii dali svým kariérám dost možná nový rozměr. Český rozhlas to bude po celý rok sledovat a v projektu Olympijský rok zblízka zprostředkuje radosti i trápení osmi českých olympioniků, mezi nimi třeba mistra světa v judu Lukáše Krpálka.