Stanislav Řezáč

Stanislav Řezáč v textech na iROZHLASU

Nor Eliassen kraloval Jizerské 50 s velkým náskokem. Nečekal jsem to, přiznal v cíli

|David Nyč, Jakub Knoll |Zimní sporty

Vrcholem 49. Jizerské padesátky byl bezesporu hlavní závod elitní kategorie. Kdo se těšil na dramatický boj o vítězství, musel být ale nakonec trochu zklamaný. Nor Petter Eliassen totiž ve druhé půlce netradičně patnáctikolového závodu ujel úplně všem. Nakonec deklasoval zbytek startovního pole a v cíli si užíval více než tříminutový náskok.

Koukal vyhrál dálkový závod v běhu na lyžích Finlandia Hiihto

|Tereza Jelínková |Zimní sporty

Český běžec na lyžích Martin Koukal vyhrál dálkový závod FIS Marathon Cupu Finlandia Hiihto na padesát kilometrů klasicky. Pro Koukala je to první vítězství v seriálu dálkových běhů. Další z Čechů Stanislav Řezáč skončil ve Finsku pátý a nadále vede průběžné pořadí seriálu.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Na letošní Jizerské padesátce triumfoval Stanislav Řezáč

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč ovládl 45. ročník Jizerské padesátky. Legendární závod, který je zařazen do FIS Marathon Cupu, vyhrál potřetí v kariéře. Druhý skončil Jimmie Johnsson ze Švédska, třetí doběhl do cíle Nor Joergen Aukland. Na start Jizerské padesátky se dnes postavilo 4800 závodníků, na poloviční distanci jelo dalších 1200 běžců na lyžích.

|Jiří Chum, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Jizerské padesátky se letos účastní rekordní počet závodníků

V Bedřichově bude v devět hodin odstartován velký závod slavné Jizerské padesátky. Letos už jde 45. ročník tohoto legendárního lyžařského závodu. Organizátory v uplynulých dnech trápilo teplé počasí. Před víkendem v Jizerských horách napadlo přibližně 15 centimetrů sněhu a hlavně se ochladilo. Moderátor Jiří Chum mluvil v Ranním interview s Tomášem Leixnerem, členem organizačního týmu Jizerské padesátky.