Stanislav Řezáč doběhl druhý v dálkovém závodu ve švédském Aare

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil v dálkovém závodu Aarefjällsloppet, který byl posledním v sezoně, na výborném druhém místě. Lukáš Bauer doběhl šestačtyřicátý, vyhrál Švéd Richardsson.

Stanislav Řezáč vyhrál 45. ročník Jizerské padesátky

Stanislav Řezáč vyhrál 45. ročník Jizerské padesátky | Zdroj: ČTK

Ve švédském Are nestačil Řezáč pouze na švédského reprezentanta Daniela Richardssona, který se odpoutal od vedoucí skupiny a svůj sólový únik dotáhl až do vítězného konce.

Řezáč přijel do cíle ve čtyřčlenné skupince, ve které byl největším favoritem na závěrečný sprint norský běžec Kjölstad. Ten ale odpadl a v posledních metrech měl nejvíce sil právě český závodník. Porazil i svého týmového kolegu Anderse Aucklanda.

Johana Kjölstada mohlo potěšit, že uhájil prvenství v konečné pořadí Ski Classics. Řezáč si polepšil o jednu příčku a celkově mu patří čtvrtá pozice. Z českých běžců byl hlavně v úvodu závodu hodně vidět Lukáš Bauer, ale ve druhé polovině začal ztrácet a nakonec dojel do cíle na šestačtyřicátém místě.

Aarefjällsloppet, závod v dálkovém lyžování ve Švédsku (61 km klasicky):

Muži: 1. Richardsson (Švéd.) 2:44:41,8, 2. Řezáč (ČR) -1:16,2, 3. A. Aukland -1:16,7, 4. Kjölstad -1:17,3, 5. Dahl (všichni Nor.) -1:41,6, 6. Svärd (Švéd.) -2:01,1, ...46. Bauer (ČR) -11:20,8.
Konečné pořadí Ski Classics (po 5 závodech): 1. Kjölstad 780, 2. Dahl 643, 3. Östensen (Nor.) 581, 4. Řezáč 550, ...63. Koukal (ČR) 19, 71. Bauer 5.

Ženy: 1. Kallaová (Švéd.) 3:09:21,3, 2. Niskanenová (Fin.) -56,5, 3. Norgrenová (Švéd.) -2:37,8, 4. Bonerová (Švýc.) -3:08,7, 5. Wikénová (Švéd.) 3:08,8, 6. Nilsenová (Nor.) -5:00,2.
Konečné pořadí Ski Classics (po 5 závodech): 1. Bonerová 790, 2. Kveliová (Nor.) 650, 3. Nyströmová (Švéd.) 499, ...19. Zelenková (ČR) 107.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít