Fotbalisté chtěli do Brazílie letět přímým spojem, úřad civilního letectví jim to ale zakázal

Fotbalisté z klubu Chapecoense z jihobrazilského města Chapecó, kteří jsou mezi 75 oběťmi noční havárie bolivijského letadla ve střední Kolumbii, prý chtěli letět do Kolumbie z Brazílie přímým charterovým spojem. Brazilský úřad civilního letectví jim ale podle španělského listu ABC takový let zakázal. Důvody zatím nejsou jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem Chapecoense havarovalo v Kolumbii (foto z října 2016) | Foto: Associação Chapecoense de Futebol

Fotbalová delegace, kterou doprovázeli také novináři a další hosté, proto odletěla z brazilského Sao Paula komerční linkou do bolivijského Santa Cruz de la Sierra. Zde nastoupili do letadla bolivijské společnosti Lamia, které se v noci na dnešek krátce před přistáním v cílovém kolumbijském Medellíně zřítilo. Internetové stránky letecké společnosti LaMia jsou prozatím nedostupné.

Podle portálu FlightRadar24 zřícený letoun Avro RJ85 zhruba čtyři hodiny před odletem ze Santa Cruz přiletěl z bolivijského města Cochabamba.

Chapecoense: zelenobílá pohádka skončila v troskách letadla

Číst článek

Příčina pádu letadla známa není, pilot nicméně krátce před zřícením ohlásil problémy s elektřinou. Podle kolumbijského úřadu pro civilní letectví vyšetřovatelé nevylučují ani to, že stroji došlo palivo. O této možnosti podle AP hovořila jedna z členek palubního personálu.

Zda jde o přeživší letušku, upřesněno nebylo. Komisaři se ale nyní zaměřili na potíže ohlášené pilotem, dodala AP.

Deník Daily Mirror s odvoláním na své zdroje napsal, že pilot před nárazem vypouštěl palivo, aby zabránil možné explozi po dopadu.

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem havarovalo v Kolumbii. Pět z 81 cestujících neštěstí přežilo

Číst článek

Brazílie po nehodě vyhlásila třídenní státní smutek. Z 81 lidí na palubě jich zemřelo 75. Ze šesti přeživších byl prvním potvrzeným sedmadvacetiletý obránce Alan Ruschel, který má četné zlomeniny včetně pánve. Z hráčů neštěstí přežili ještě obránce Hélio Hermito Zampier Neto a brankář Jackson Ragnar Folmann.

Druhý z brankářů Marcos Danilo Padilha svým zraněním podlehl v nemocnici. Dalšími přeživšími jsou také dva členové posádky – letuška Ximena Suárezová a technik Erwin Tumiri.

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem Chapecoense havarovalo v Kolumbii (foto z listopadu 2016) | Foto: Associação Chapecoense de Futebol

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme