Fotbalisté chtěli do Brazílie letět přímým spojem, úřad civilního letectví jim to ale zakázal

Fotbalisté z klubu Chapecoense z jihobrazilského města Chapecó, kteří jsou mezi 75 oběťmi noční havárie bolivijského letadla ve střední Kolumbii, prý chtěli letět do Kolumbie z Brazílie přímým charterovým spojem. Brazilský úřad civilního letectví jim ale podle španělského listu ABC takový let zakázal. Důvody zatím nejsou jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem Chapecoense havarovalo v Kolumbii (foto z října 2016) | Foto: Associação Chapecoense de Futebol

Fotbalová delegace, kterou doprovázeli také novináři a další hosté, proto odletěla z brazilského Sao Paula komerční linkou do bolivijského Santa Cruz de la Sierra. Zde nastoupili do letadla bolivijské společnosti Lamia, které se v noci na dnešek krátce před přistáním v cílovém kolumbijském Medellíně zřítilo. Internetové stránky letecké společnosti LaMia jsou prozatím nedostupné.

Podle portálu FlightRadar24 zřícený letoun Avro RJ85 zhruba čtyři hodiny před odletem ze Santa Cruz přiletěl z bolivijského města Cochabamba.

Chapecoense: zelenobílá pohádka skončila v troskách letadla

Číst článek

Příčina pádu letadla známa není, pilot nicméně krátce před zřícením ohlásil problémy s elektřinou. Podle kolumbijského úřadu pro civilní letectví vyšetřovatelé nevylučují ani to, že stroji došlo palivo. O této možnosti podle AP hovořila jedna z členek palubního personálu.

Zda jde o přeživší letušku, upřesněno nebylo. Komisaři se ale nyní zaměřili na potíže ohlášené pilotem, dodala AP.

Deník Daily Mirror s odvoláním na své zdroje napsal, že pilot před nárazem vypouštěl palivo, aby zabránil možné explozi po dopadu.

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem havarovalo v Kolumbii. Pět z 81 cestujících neštěstí přežilo

Číst článek

Brazílie po nehodě vyhlásila třídenní státní smutek. Z 81 lidí na palubě jich zemřelo 75. Ze šesti přeživších byl prvním potvrzeným sedmadvacetiletý obránce Alan Ruschel, který má četné zlomeniny včetně pánve. Z hráčů neštěstí přežili ještě obránce Hélio Hermito Zampier Neto a brankář Jackson Ragnar Folmann.

Druhý z brankářů Marcos Danilo Padilha svým zraněním podlehl v nemocnici. Dalšími přeživšími jsou také dva členové posádky – letuška Ximena Suárezová a technik Erwin Tumiri.

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem Chapecoense havarovalo v Kolumbii (foto z listopadu 2016) | Foto: Associação Chapecoense de Futebol

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme