Čína vyrazila do boje s piráty porušujícími autorská práva

Čína zatkla přes čtyři tisíce lidí kvůli porušení ochrany autorských práv. Policisté v rámci půlroční akce zahájené vloni v listopadu řešili na dva tisíce případů a míra poškození dosáhla hodnoty 6,5 miliardy korun. Čína je dlouhodobě obviňována, že nedostatečně bojuje proti počítačovému pirátství a málo chrání i duševní vlastnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking | Foto: Robert Mikoláš

Čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti slibuje, že ještě více zostří vymáhání práva na ochranu duševního vlastnictví, na druhé straně ale přiznává, že tento problém stále přetrvává. I proto chce Peking zavést tvrdší postihy pro pachatele.

Informace byly zveřejněny krátce před cestou čínského prezidenta Chu Ťin-taa do Spojených států. Washington přitom Peking dlouhodobě viní z toho, že proti výrobcům padělků nevystupuje dostatečně.

V Číně tak je nadále zcela běžné sehnat na ulici za zlomek originální ceny prakticky cokoli, nosičem DVD počínaje a kopiemi sportovních bot konče. V centru metropole Pekingu dokonce funguje obchodní dům na padělky všeho druhu. Jen Spojené státy tak odhadují, že v roce 2009 kvůli tomu přišly o 3,5 miliardy dolarů.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme