Ekonomické informace 21. 2. 2002

Mladí lidé do 36 let budou moci získat zvýhodněný úvěr na novou výstavbu bytu. Vláda chce část státního dluhu zaplatit z výnosu dalších dluhopisů. Zákazníci budou za vratné skleněné láhve dostávat tři koruny. Ministerstvo životního prostředí vyzvalo Spolanu, aby okamžitě zabezpečila dva objekty zamořené dioxiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

byt

Vláda schválila zvýhodněné úvěry mladým na novou výstavbu bytu. Až 200 tisíc úvěru tak mohou získat lidé, kterým je méně než 36 let. Úvěry budou úročeny tříprocentní úrokovou sazbou ročně a jsou splatné do deseti let. V platnost vstoupí opatření za zhruba tři až čtyři týdny.

Kabinet rozhodl také o tom, že za běžné vratné láhve dostanou zákazníci tři koruny. Za sedm nejběžnějších typů vratných, tedy skleněných láhví dostanou zákazníci zálohu v jednotné výši ve všech obchodech. Schválené nařízení navazuje na zákon o obalech, který platí od letošního roku.

Ministerstvo životního prostředí vyzvalo chemický závod Spolana, aby zabezpečil dva objekty zamořené vysoce toxickými dioxiny. Žádá, aby to firma udělala hned a nečekala až na definitivní sanaci budov.

Vláda chce část státního dluhu zaplatit z výnosu dalších dluhopisů. Ministři proto schválili návrh zákona o dluhopisovém programu, který, jak řekl mluvčí kabinetu Libor Rouček, má umožnit vydání dluhopisů na splacení závazků státu v roce 2003 a 2004.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Rouček o dluhopisech

Zájemci o privatizaci Českého telecomu budou zkoumat předmět svého zájmu do třetího března. O státní podíl v podniku projevilo zájem celkem 8 společností, jedna nabídka byla vyřazena, a tak začal Telecom 4. února předávat informace sedmi uchazečům. Podle mluvčí Fondu národního majetku Jany Víškové dostanou potenciální investoři po 3. březnu čas na vypracování závazných cenových nabídek.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková o privatizaci Telecomu

Elektrárenská společnost ČEZ je už šest let vyhodnocována jako podnik s nejlepší informační otevřeností. Poskytuje nejkvalitnější a nejotevřenější informace o své činnosti investorům ze všech českých veřejně obchodovaných firem. Vyplývá to z "Informačního ratingu" společností, zpracovaného na základě výsledků soutěže Paegas Signum Temporis společností ASPEKT Central Europe Group. Na dalších místech se umístily Český Telecom a IPS Skanska.

Železniční stavitelství Brno se chce ucházet o kontrakt na modernizaci železničních koridorů v Polsku. Zvažuje utvoření konsorcia s některou z polských firem, aby tak zvýšilo své šance na získání zakázky. Více varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Novák o kontraktu na modernizaci koridorů

Jitka Hanžlová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme