Energetický regulační úřad oznámí, kolik zaplatíme za elektřinu

Energetický regulační úřad dnes zveřejní zpřesněné ceny elektřiny pro příští rok. Podle předsedy úřadu Josefa Fiřta už jsou hotové všechny rozbory a výpočty, které jsou ke stanovení cen elektřiny potřebné. O tom, jestli bude elektřina dražší jen o vládou avizovaných pět a půl procenta, rozhodnou podle něj zákonodárci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektřina, zásuvka (ilustrační foto) | Foto: European Commission Audiovisual service

„Závisí to na tom, jestli bude schválená novela zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů tak, jak prošla Parlamentem. Jestliže projde, pak budeme v průměru pod touto hranicí jak domácnosti, tak i velkopodnikatelé,“ řekl Fiřt.

O novele zákona, která zavádí zdanění sluneční energie nebo vyšší poplatek za vyjmutí pozemků z půdního fondu, by měl senát rozhodnout příští týden. Podle předsedy horní komory parlamentu Milana Štěcha je možné, že senátoři formálně vyjádří vůli se novelou nezabývat.

V tom případě by šla rovnou k podpisu prezidentovi. Pokud hlava státu přijetí novely umožní, mohlo by se navýšení cen elektřiny pro příští rok pohybovat v průměru pod pěti a půl procenty.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme