GameStop opět posiluje, akcie získaly dvojnásobnou cenu. Překvapilo to i uživatele Redditu

Akcie amerického prodejce videoher GameStop ve středu opět prudce posílily a více než zdvojnásobily cenu. Vývoj překvapil i uživatele sociální sítě Reddit, kteří stáli za prudkým lednovým růstem titulu. Obchodování bylo dvakrát přerušeno, ale akcie rostly i po uzavření burz.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akcie GameStopu po překotném lednovém růstu, kdy přechodně přidaly až 1600 procent, v únoru převážně oslabovaly | Foto: Manfred Segerer | Zdroj: Reuters/

 „Můžeme si ujasnit, o co tu jde?“ napsal jeden uživatel redditu. „Je pro ten 150procentní růst nějaký důvod?“ ptal se další.

Akcie GameStopu po překotném lednovém růstu, kdy přechodně přidaly až 1600 procent, v únoru převážně oslabovaly.

Ve středu ale poté, co bylo jejich obchodování krátce před zavřením burz podruhé pozastaveno, posílily nakonec o 104 procenta na téměř 92 dolarů.

Americký akciový index Dow Jones uzavřel na novém rekordu. Očekávají se podpůrná ekonomická opatření

Číst článek

Další desítky procent přidaly ještě po skončení obchodování.

Od začátku února titul odepsal 72 procent, ale od začátku letošního roku má k dobru téměř 387 procent.

Den předtím oznámil GameStop bez udání důvodu odchod finančního šéfa Jima Bella. Podle amerických médií byl manažer nucen odstoupit na nátlak vlivných investorů, kteří nebyli zajedno ohledně budoucí firemní strategie.

Cenové turbulence společnosti GameStop a některých dalších firem na amerických burzách už mají důsledky. Kontrolní orgány ve Spojených státech je vyšetřují jako možnou manipulaci trhu.

Reddit byl podle webu BBC ve středu pro mnohé uživatele nedostupný. Firma neřekla, co výpadek způsobilo, ale uvedla, že problém identifikovala a napravila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme