Londýnské letiště Heathrow propadá v žebříčku spokojenosti

Londýnské letiště Heathrow má pověst nejrušnějšího letiště světa - každým rokem odbaví na 66 milionů cestujících. Mnozí Britové jsou na něj obzvlášť pyšní. Teď ale vyšlo najevo, že Heathrow je na 99. místě mezi 146 velkými letišti světa, co se týče spokojenosti zákazníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavazadla na letišti. | Foto: Tomáš Adamec

Podrobnosti otiskl list Times. Tabulka na které se Heathrow ocitlo až na 99. místě mezi 146 velkými letišti světa co do spokojenosti zákazníků obvykle není zveřejňována. Zpravodaj listu Times tabulku označuje za důvěrnou informaci.

Přitom společnosti jako správa britských letišť nebo Britské aerolinie o Heathrow vydávají spoustu propagačních materiálů, které oplývají samými superlativy. A Britové na Heathrow nedají dopustit, protože to je jejich nejproslulejší britské letiště.

Zpravodaj Timesů uvádí informace regulačního orgánu letecké přepravy, podle kterých je letiště Heathrow tak přetížené a má tak zastaralou infrastrukturu, že lety do Paříže nyní trvají 70 až 80 minut, zatímco před dvaceti lety to bylo jen 57 minut.

Na prvním místě v oné důvěrné tabulce je letiště Changi v Singapuru, následuje jihokorejský Soul a mezinárodní letiště Hong Kong.

Určitou útěchou pro ty, kdo jsou na Heathrow velice hrdí je skutečnost, že pařížské letiště Charlese de Gaulle je na důvěrné tabulce až na 137. místě.

Celá řada předních osobností britského průmyslu a bankovnictví v dopise redakci Timesů napsala, že britská vláda potřebuje vypracovat strategii růstu včetně růstu letecké přepravy.

V dopise si stěžují zejména na přetíženou infrastrukturu letišť v jihovýchodní Anglii. Ministr dopravy Philip Hammond na jejich dopis odepsal, že je naprostý nesmysl tvrdit, že vláda nemá dopravní strategii. Polemika pokračuje.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme