Maďarská vláda dál snižuje ceny energií. Od ledna jsou levnější už o více než 20 procent

Maďarský parlament už podruhé radikálně snížil ceny energií. Za plyn nebo elektřinu budou Maďaři od listopadu platit zhruba o 11 procent méně než dosud. Snižování regulovaných cen energie je jednou z priorit maďarské vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynový hořák (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Oproti předchozímu roku bude stát plyn, elektřina a teplo už o více než 20 procent méně. Od ledna centrálně klesly ceny energií o deset procent, od listopadu to bude dalších 11,1 procenta.

Mezitím se snížily o 10 procent poplatky za vodu, stočné, odvoz odpadků či za kominické služby. Ministr hospodářství navíc nevyloučil, že ještě jedno podobné snížení cen by mohlo být aktuální před volbami na jaře příštího roku.

Poslanci rozhodli i o tom, že náklady na bezpečnostní kontrolu plynových kotlů musí hradit dodavatelé plynu. Týká se to i dalších uživatelských zařízení.

Souběžně s nejnovějším rozhodnutím začal parlament projednávat návrh politické deklarace o pokračování oklešťování režijních nákladů – i proti vůli Evropské unie, která se údajně chystá maďarskou vládu za tuto politiku kritizovat.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme