Odbory a podnikatelé proti razantnímu zvyšování daní

Zaplacení povodňových škod nesmějí provázet razantní daňové změny. Na jednání tripartity se na tom shodli odboráři a podnikatelé. Vládě přitom předložili několik možností, jak získat chybějící peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Místo vyšší DPH by se například měly okamžitě zrušit tzv. Duty free obchody, další variantou je zavedení registračních pokladen a kolkování alkoholu. "Cena alkoholu v některých prodejnách neodpovídá ani součtu ceny lihu a spotřební daně; zavání to možností podvodu," upozorňuje předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Milan Stěch.

"My jsme přesvědčeni, že lze najít tři čtyři kanály rychlého přítoku peněz, které půjdou na povodně a které s utlumením důsledků povodní skončí," doplňuje zástupce podnikatelů Milan Veverka.

Podnikatelé navíc prosazují speciální povodňovou daň nebo opětovné vypsání státních dluhopisů. Vláda slíbila, že návrhy sociálních partnerů zváží. Co z nich vzejde, bude do měsíce projednáno na tripartitě.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme