Polský Orlen potvrdil zájem o koupi Unipetrolu

Polský ropný koncern Orlen potvrdil svůj zájem o koupi českého Unipetrolu. Nově zvolená dozorčí rada koncernu souhlasí, aby firma podala konečnou nabídku na koupi 63% akcií Unipetrolu za přibližně půl miliardy dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Orlenu v Polsku | Foto: Pavel Novák

PKN Orlen má nadále zájem jak o síť čerpacích stanic, tak o chemické provozy patřící Unipetrolu. V případě, že zvítězí ve výběrovém řízení, chce spolupracovat s americkým palivovým koncernem ConocoPhilips a firmou Agrofert. O podíly v Unipetrolu se kromě Orlenu uchází i maďarský MOL a nadnárodní společnost Royal Dutch/Shell.

Zájem o podíly české společnosti potvrdila nově zvolená dozorčí rada polského koncernu, jejímž předsedou se stal zástupce menšinového akcionáře Orlenu - podnikatele z Poznaně Jana Kulczyka. Ten patří k nejbohatším mužům v zemi. Je spoluvlastníkem polských telekomunikací a usiluje také o privatizaci strategicky významné sítě elektráren.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme