Soudek opět před soudem

Bývalý generální ředitel Škody Plzeň Lubomír Soudek dnes opět stanul před soudem. Čelí obvinění z toho, že ze jmenované společnosti vytuneloval více než 200 milionů korun formou výrazně nevýhodných půjček a také tím, že ručil ve svůj prospěch škodováckým majetkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmyslový podnik | Foto: Jan Rosenauer

Dosavadní průběh hlavního líčení nepřinesl žádná zásadní svědectví dokazující buď vinu nebo nevinu Lubomíra Soudka. Sám obviněný připouští, že jednání bude ještě dramatické. "Tak všechno je napínavé v životě." Jisté je jen jedno, ve Škodovce Soudkovy éry létaly obrovské sumy peněz sem a tam. Stamilióny také do jeho firmy Nero. Soud musí rozhodnout, zda šlo jen o nepořádek, nebo o úmysl vytěžit ze všeobecného chaosu prospěch. Lubomír Soudek přesvědčuje soud o svých nejčistších úmyslech: "Jsem si vědom své neviny." Obžaloba poukazuje na to, že půjčka pro jeho firmu Nero byla úročena třikrát nižší sazbou, než bylo tehdy obvyklých 15 procent.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme