Harvard poprvé schválil album jako 'diplomku'. Děláme historii z nemožného, rapuje na něm student

Student Harvardovy univerzity v USA Obasi Shaw se obvinění z plagiátorství ve své závěrečné práci bát nemusí. Světoznámá škola mu totiž jako vůbec prvnímu povolila ukončit své studium odevzdáním rapového alba, na kterém pracoval rok.

Cambridge (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harvardova univerzita | Foto: flickr.com, Michael Hicks, CC BY 2.0

Jednadvacetiletý student anglického jazyka nazval své album Liminal Minds, zvukově tedy velice podobně termínu „criminal minds". Slovo „liminal" ale v angličtině označuje přechod.

„Černoši v Americe jsou uvěznění mezi svobodou a otroctvím. Jsou svobodní, ale důsledky otroctví ve společnosti a v podvědomí lidí pořád existují," sdělil Shaw univerzitnímu časopisu Harvard Gazette.

V deseti písních se zabývá politikou a rasismem. „Obasiho album je velice zajímavé, protože jako podklad používá Canterburské povídky Geoffreyho Chaucera. Shaw vypráví v každé písni příběhy z odlišných uhlů pohledu a kritizuje americkou společnost a rasovou politiku. Je to ale hlavně zábavné a zajímavé album," popsal práci svého studenta Josh Bell.

Podle Harvard Gazette se na univerzitě u studentů anglického jazyka jako závěrečné práce poměrně běžně akceptují memoáry, romány, scénáře nebo sbírky básní.

Nyní tak škola svým rozhodnutím potvrdila, že rapové hudbě přikládá stejnou vážnost jako poezii.

Písně z alba jsou dostupné online, kde si je už poslechlo několik tisíc lidí. Shaw se ale rapu v budoucnu věnovat neplánuje. Podle BBC se připravuje na stáž ve společnosti Google.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme