Hudební festival Prázdniny v Telči nabídne 17 dní kultury

V Telči na Jihlavsku právě začínají Prázdniny v Telči, festival hudby, divadla a výstav. Jako každý rok provázela dnešek drobná nervozita pořadatelů, stánkařů i hoteliérů, kteří nedočkavě vyhlíželi návštěvníky. Stejně jako každý rok ale byly obavy zbytečné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdniny v Telči 2013 | Foto: Olga Štrejbarová

„Na náměstí v Telči začínají 31. prázdniny. Tančí Ital Jean Marco, učí celé náměstí tančit, hrají kapely, stovky lidí tančí, kolují a chystají se večer na koncert Radůzy na nádvoří,“ popisuje atmosféru zakladatel a organizátor Milan Medvěd Kolář.

Do Telče na Jihlavsku se dnes sjíždějí nejen stovky návštěvníků a hudebníci, ale i nedočkaví stánkaři. Mnozí z nich tento termín rezervují rok dopředu. Není to ale jen kvůli výdělku.

„Prázdniny v Telči pro mě znamenají 14 dní, strávených s úžasnými lidmi, kterým můžu vařit kafe. Každopádně se na to moc těším. Jsem tu počtvrté. Je to takový rodinný festival. Co se pořadatelů týče, je tu vždycky fajn parta lidí a jezdí sem i fajn lidi jako návštěvníci,“ říká prodejce občerstvení Míla Brtník.

Olga Štrejbarová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme