Pražské Divadlo Komedie přestane hrát v červenci 2012

Pražské komorní Divadlo Komedie pod vedením ředitele a režiséra Dušana Pařízka má před sebou poslední sezónu. Prestižní soubor, který reprezentuje českou divadelní scénu i za našimi hranicemi, ukončí své působení po 10 letech koncem července 2012. Důvodem je především pozdě udělený grant v roce 2009 a také dlouhodobé podfinancování tohoto divadla. V srpnu bylo na prostor vyhlášené výběrové řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Komedie | Foto: Divadlo Komedie

Podle ředitele divadla a režiséra Dušana Pařízka to ale neznamená konec divadla. "Nemělo by docházet k dezinterpretaci důvodů tohoto našeho kroku. Tady nejde o to, že by někdo někoho odněkud vykopl. Tady nejde o to, že někdo někomu nedal peníze. Úplně jasně se stanovily podmínky našeho působení," sdělil dnes Radiožurnálu a dodal:

"To je rozhodnutí, ke kterému se dopracovala grantová komise. Je možné s výsledkem grantového řízení, které proběhlo na konci roku 2009 polemizovat, přesto ho musíme přijmout. Máme pocit, že stojí za to projekt, který jsme předložili, realizovat. V ideálním případě s maximálním nasazením sil, nic jiného nemá smysl."

Podle radního pro kulturu Hlavního města Prahy Lukáše Kautského je součástí vyhlášení výběrového řízení i složení výběrové komise.

"Zítra půjde do rady města tisk, kterým se tato výběrová komise doplňuje o další 2 zástupce z řad odborné veřejnosti s tím, že tato výběrová komise může začít pracovat hned první termín prvního kola výběrového řízení, které se bude konat 24. října," řekl.

O novém provozovateli Divadla Komedie tak rozhodne komise složená ze 3 politiků, 2 úředníků pražského magistrátu a celkem 3 odborníků.

Uzávěrka veškerých přihlášek připadá na 19. října, pak bude následovat tříkolové výběrové řízení.

Zuzana Filípková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme