Hlavní ceny na filmovém festivalu Sundance získaly filmy Fruitvale a Blood Brothers

Na filmovém festivalu Sundance získaly hlavní ceny snímky se silným osobním příběhem. Mezi dramaty vyhrál film Fruitvale. Cenu poroty i diváků za nejlepší dokument pak získal snímek Blood Brother o indických dětech nakažených virem HIV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní ceny na filmovém festivalu Sundance si odnesly snímky se silným osobním příběhem. | Zdroj: Reuters

Snímek Fruitvale rekonstruuje poslední den Afroameričana Oscara Granta, kterého před čtyřmi lety v Oaklandu bezdůvodně zastřelil policista. Případ tehdy vyvolal masové protesty.

Blood Brother zase vypráví příběh Rockyho Braata, docela obyčejného Američana, jehož život se ale od základu změní, když ho náhoda zanese do indického sirotčince s nevyléčitelně nemocnými dětmi.

Silného příběhu o radosti i bolesti tváří tvář viru HIV a nevyhnutelné smrti se ujal jeho nejlepší přítel a režisér Steve Hoover.

Sundance patří k největším festivalům nezávislého filmu. Oceněné snímky se často dostávají i do nominací na další ceny včetně oscarů.

Právě na tomto festivalu se také podařilo prorazit řadě dnes světoznámých filmařů, jako jsou Quentin Tarantino nebo Jim Jarmusch.

Přehlídka Sundance je úzce spojená se jménem svého dlouholetého ředitele, slavného herce a režiséra Roberta Redforda, který festival založil jako protiváhu hollywoodským studiím.

Festival letos přivítal na 50 tisíc návštěvníků.

Ondřej Himmer, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme