Letní filmová škola nabízí na dvě stovky filmů, promítá se na osmi místech

Rozpočet letošní Letní filmové školy, která odpoledne začala v Uherském Hradišti, je třináct milionů korun. Největší nesoutěžní tuzemský filmový festival nabídne během devíti dnů asi dvě stovky filmů a desítky významných hostů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Letní filmovou školu se akreditovaly na delší pobyt asi tři tisíce návštěvníků | Foto: Pavel Sedláček

Přivítá například režiséra polských historických velkofilmů Jerzyho Hoffmana, uznávaného autorského portugalského režiséra Pedra Costu. Přijedou také legendy českého filmu, jako je třeba Vojtěch Jasný, Jan Kačer nebo Josef Abrhám.

Letní filmová škola má letos asi tři tisíce akreditovaných účastníků, což je o pět procent více, než loni. Jako jeden z prvních se akreditoval Lukáš Vojáček z Dobříše, který byl na filmové škole loni poprvé.

„Já jsem loni byl v Karlových Varech, ale tady se mi to líbilo mnohem víc. Po všech stránkách si myslím, že Letní filmová škola je úplně nejlepší festival o filmech, co je,“ nešetří chválou Vojáček.

Filmová škola nabízí řadu tematických sekcí. Jedna z nejočekávanějších se věnuje takzvaným zombie filmům.

„Snažili jsme se vybrat ty zombie filmy, které nejsou pouze hororové, krvavé, béčkové, ale které obsahují nějaký hlubší kontext a hlubší poselství. Jako příklad můžu uvést Noc oživlých mrtvol Georga Romera,“ říká hlavní dramaturg Jan Jílek.

V rámci filmové školy se promítá na osmi místech, z toho ve dvou letních kinech. Tři sály jsou klimatizované.

Pavel Sedláček, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme