Letošní oscaři byli divácky nejúspěšnější za posledních 6 let

Vyhlašování filmových oscarů letos sledovalo více než 40 milionů Američanů. Letošní oscaři tak byli divácky nejúspěšnější za posledních šest let, naznačují první měření agentury Nielsen. Cenu za nejlepší film získal akční snímek Argo, nejlepší režii předvedl Ang Lee s příběhem Pí a jeho život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sošky Oscarů | Zdroj: ČTK

"Co se mi prohnalo hlavou, když jsem upadla? Škaredé slovo, které tady nesmím říct," svěřila se po oscarovém obřadu Jennifer Lawrencová, která si odnesla zlatou sošku za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Terapie láskou. Cestou na podium před kamerami klopýtla a poroučela se k zemi.

Ben Affleck se cítí poctěný Oscarem za nejlepší film a dvě další ocenění. Snímek Argo režíroval, hrál v něm v hlavní roli a spoluprodukoval. Předčil tak svého hlavního papírového konkurenta film Lincoln, který nakonec z dvanácti nominací proměnil jen dvě.

Provokativní moderování komika, animátora a producenta Setha MacFarlanea zřejmě přineslo ovoce. První hodnocení ratingových agentur naznačují, že se na letošní oscary dívalo o čtyři procenta víc Američanů než loni, kdy si je naladilo necelých 40 milionů televizních diváků.

Výsledky 85. ročníku udílení cen americké Akademie filmových umění | Foto: ČTK

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme