Na filmovém festivalu ve Varech se prodalo na 90 tisíc lístků

Karlovarský filmový festival hlásí zvýšený zájem lidí. V porovnání s minulými ročníky se letos akreditovalo zhruba o tisíc lidí víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. filmový festival Karlovy Vary, počasí | Foto: Filip Jandourek

„6. června ráno jsme registrovali 10 929 akreditovaných účastníků, z toho bylo 9334 držitelů festivalpasů, zbytek jsou novináři, filmoví profesionálové a filmoví tvůrci,“ uvedla Uljana Donátová z tiskového oddělení Mezinárodního filmového festivalu.

Velký zájem si částečně vysvětluje dvěma svátečními dny, které navazovaly na víkend.

„Bylo vydáno nebo prodáno 90 708 vstupenek. Doposud jsme uskutečnili 228 projekcí,“ doplňuje Donátová.

Ve velkém sále karlovarského hotelu Thermal má dnes premiéru soutěžní snímek Lollipop monster. Debutující německá režisérka Ziska Riemannová do filmu zapojila i animované vsuvky nebo hudební klipy.

Soutěžní premiéru si odbude také melodrama Beduín ruského režiséra Igora Vološina. Pojednává o Ukrajince Ritě, která do Sankt Peterburgu přijíždí, aby pro homosexuální pár za tučný honorář odnosila dítě. Vše proto, aby měla dostatek finančních prostředků na léčbu své nemocné dcery.

A ve světové premiéře dnes taky uvede režisér David Vondráček nesoutěžní dokumentární film Láska v hrobě.

V divácké anketě, kterou na karlovarském festivalu vyhlašuje deník Právo, kraluje zatím kanadsko-francouzský snímek Požáry

Mezinárodní filmový festival se v Karlových Varech koná od 1. do 9. července.

Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme