Provoz pardubického letního kina je stále nejistý. Radnice zamítla navýšení dotace

Pardubická radnice zamítla navýšení dotace pro pardubické letní kino. Náklady na něj činí 1,2 milionu korun, provozovatel chce po městě půlku. Kulturní komise ale návrh neschválila a doporučila radním přispět pouze 200 tisíci. To ale organizátorům letního kina nestačí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní kino v Pardubicích | Foto: Pardubické letní kino

Náměstek primátorky František Brendl tak navrhuje vypsat výběrové řízení na provozovatele a vybrat nejlepší zakázku:

„Letní kino trvá dva měsíce. Každý den promítá zadarmo. Má 40 tisíc návštěvníků. Minulý rok jsem se velmi zasadil o to, aby společnost, která kino provozuje, těch 600 tisíc dostala a letní kino mohlo proběhnout. Nicméně dostáváme se do stejné patové situace, kdy řada lidí z odborných kruhů tvrdí, že 200 tisíc je adekvátní částka. A já se nemůžu donekonečna hádat se všemi, proto potřebuji podpůrný argument, jestli je to hodně nebo málo.“

Do výběrového řízení se může přihlásit kdokoli. Udělá to i zakladatel a duchovní otec pardubického letního kina Jan Motyčka.

Pod jeho taktovkou se ročně promítalo zdarma pro 40 až 50 tisíc diváků a součástí akce byly i návštěvy herců nebo režisérů.

Své šance na získání zakázky ale vnímá s pochyby a rozhodnutí vypsání výběrového řízení vnímá od radnice jako ránu pod pás.

„Protože není úplně fér vzít nějakou akci, která se za sedm let dostala do ojedinělé podoby v rámci České republiky, a teď se tu akci snažit převzít. V podstatě to vychází pouze z toho, že díky změnám místa nemůžeme mít dlouhodobou smlouvu, která by nám garantovala další ročníky. Ale přijde mi zvláštní, že město na jedné straně zaplatí 15 milionů bez jakéhokoliv výběrového řízení na většinu kulturních projektů v Pardubicích, a na druhou stranu se snaží vypisovat výběrové řízení na letní kino, což je něčí projekt. A někdo dostal projekt do podoby, v jaké je,“ říká Motyčka.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme