Výstava fotografií v USA bojuje proti negativnímu vnímání zrzků ve filmech

Zrzaví muži ve filmech obvykle hrají padouchy, zločince nebo outsidery bez kamarádů. Alespoň to tvrdí britský hudebník a fotograf Thomas Knights. Ten se proti tomuto stereotypu rozhodl bojovat. Uspořádal výstavu fotografií, které mají ukázat, že i muži s rudými vlasy jsou atraktivní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotoaparát

Fotoaparát | Foto: Marián Vojtek

Zrzaví muži hrávají hlavní role. Filmaři si o nich ale patrně nemyslí nic pěkného. Alespoň podle obsazení to tak vypadá.

Stačí se podívat na nejsledovanější seriály z poslední doby. V seriálu Ve jménu vlasti britský herec se zrzavými vlasy Damian Lewis ztvárnil fanatického vojáka, který se pokusí zavraždit prezidenta. A v seriálu Dexter zase zrzek Michael Hall hraje psychopata a masového vraha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč hrají zrzci ve filmech jen padouchy, a pomůže ke změně výstava fotografií? Zjišťoval Viktor Daněk

To se vůbec nelíbilo fotografovi Thomasi Knightsovi. Nafotil sérii snímků mladých zrzavých mužů, a po úspěchu v Londýně se s nimi teď vydal do Spojených států.

„Chtěl bych, aby si lidé z Hollywoodu konečně do filmu vybrali jako dojemného hrdinu zrzka. Zkrátka aby někdo se zrzavými vlasy hrál pozitivní roli, ne nějakého padoucha, záporáka, Jidáše nebo kluka, kterého si při hodině tělocviku vždycky do týmu vyberou jako posledního,“ říká Thomas Knights, sám zrzek.

Vzpomíná, že celé své dospívání se za svou rudou kštici styděl. Odbarvoval se nebo stříhal hodně na krátko. Svůj komplex ale překonal a chtěl by touto výstavou stejně pomoct i ostatním.

„Jsou vyfoceni v takové podobě, jakou většina lidí považuje za atraktivní, ale v zrzavé verzi,“ říká Thomas Knights. A změny se už možná pomalu dějí.

„Dali jsme tuhle fotku na internet a najednou se začala šířit. Měla ohromný úspěch. A to všechno jen kvůli mým zrzavým vlasům,“ svěřuje se Kenneth Back, jedna z tváří výstavy.

Díky ní si teď Kenneth vydělává jako profesionální model.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme