Grinderman: macho laboratoř lyrických postupů

Nedávno mu bylo třiapadesát, na scéně řádí přes třicet let a přesto Nick Cave s neutuchajícím nasazením rok co rok chrlí svébytné umění. Ať už to jsou knihy, scénáře, soundtracky, desky jeho klasické kapely The Bad Seeds a nejnověji také Grinderman. Jestli jste si mysleli, že jsou Grinderman, se kterými před třemi lety vydal debutovou desku, pouze bokovka, s novinkou Grinderman 2 je zřejmé, že o nějakém sranda projektu nemůže být řeč.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grinderman

Grinderman | Foto: Press kit

„Pro Cavea představuje album Grinderman 2 také laboratoř nových lyrických postupů. Navzdory vypravěčskému módu, kde se dokonale zabydlel, rozhazuje v singlu Heathen Child surrealistické obrazy. Jeho „pohanské děcko“ sedí ve vaně a vede souboj s podvědomím; psychotropní videoklip freudovský výklad nijak neusnadňuje: sotva dospělé dívce se zjevují hinduističtí bozi, afričtí diktátoři i řečtí bohové. Pochopitelně nejčastěji v podání chlípné čtyřky.
Korektnost nechme stranou: ‚Co ti tvůj manžel kdy dal? Oprah Winfreyovou na plazmové obrazovce a potěr imbecilů s odstávajícíma ušima a předkusem.‘ spílá jeden z mnoha Caveovo anti-hrdinů v písni Kitchenette. Kdesi v kuchyňce, kde se chystá sklátit zaměnitelné ženské tělo,“ říká v recenzi Tomáš Turek.

Grinderman - Grinderman 2 | Foto: Anti-
Přehrát

00:00 / 00:00

Grinderman: macho laboratoř lyrických postupů

Tomáš Turek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme