Kill the Dandies! na českém turné

Temné psychedeliky Kill the Dandies! měli posluchači Radia Wave možnost vidět a slyšet začátkem loňského roku v rámci naší koncertní série Radio Wave Live Session. Teď čtyři šviháci a jedna frajerka vyráží na miniturné po Česku. Na vystoupení v Praze, Plzni a Táboře, která proběhnou 10., 12. a 13. listopadu, si i tentokrát přivezou speciální hosty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kill The Dandies! (Eurosonic festival 2010, Groningen) | Foto: Stanislav Soukup

Kill the Dandies! za sebou mají poměrně úspěšný rok. Loni vydali debutové album I Saw White Fields, které sklidilo pochvalu nejen doma, ale i v Německu, Belgii nebo Anglii. V Londýně si dokonce zahráli na festivalu a jejich deska se ve verzi určené pro Velkou Británii dostala do distribuce slavného labelu Rough Trade. Právě chystají čerstvý singl (opět u berlínské značky Pale Music Int.) a připravují materiál na druhé elpíčko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Temní psychadelici Kill the Dandies! na turné

Na aktuální minišňůře po trojici českých měst jim budou dělat společnost spříznění rozervanci Tex Napalm a Dimi Dero. Texe si můžete pamatovat z loňského vystoupení na festivalu Alternativa a taky z rozhovoru, který jsme s ním pořídili v rámci Odpolední session. Dortmundský divous prošel kapelami jako Motorcyclo Sadisto, The Raymen nebo The Iron Cobra Orchestra. V současnosti obvykle koncertuje jako Tex Napalm and The Ashtray Hearts a má venku sólový debut Dyonisus Rising. Jeho francouzský spoluhráč Dimi Dero se svou kapelou například předskakoval na turné australských kovbojů The Drones, na jejich zatím poslední třetí desce mimo jiné hraje na klávesy Ash Wednesday z Einstürzende Neubauten.

Dan (The Drain), Sonja (Kill The Dandies!) a Tex Napalm & Dimi Dero | Foto: Radio Wave
Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Tex Napalm & Dimi Dero, Kill The Dandies! a The Drain

Kromě Kill the Dandies! a Texe Napalma s Dimi Derem ale na každém ze tří vystoupení zahrají ještě další hosté. Dělejte si poznámky, ať se vám to neplete: za prvé ve středu 10. listopadu v pražské Malostranské besedě Steve Morell (šéf labelu Pale Music Int.) a garážoví The Drain, s nimiž Dandies pojí basista Michal Hořejší. Za druhé v pátek 12. listopadu v plzeňském Divadle pod Lampou tamní divočáci Climatizado a DJ Johnny Inferno. A za třetí v sobotu 13. listopadu v táborském Orionu opět The Drain a Tabor City Truckers. Máte to?

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme