Legenda jazzové hudby Tony Bennett zahraje v pražském Kongresovém centru

Legendární jazzový zpěvák Tony Bennett přijel do Česka. Dnes večer zahraje v pražském Kongresovém centru. Držitel 17 cen Grammy je na hudební scéně více než 65 let. Za tu dobu si zazpíval například s Frankem Sinatrou, Amy Winehouse nebo Arethou Franklin. Už za pár dní navíc vyjde jeho album duetů s Lady Gaga.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Bennett | Foto: Wikipedia, public domain - volné dílo

Podle swingového zpěváka Jana Smigmatora ovlivnil Tony Bennett tvorbu každého z nich:

„Je to člověk, který inspiruje mladou generaci – muzikanty a zpěváky - napříč žánry a věkovým spektrem. Je to fenomén. Ne nadarmo ho Frank Sinatra označil za nejlepšího zpěváka showbusinessu.“

„Pražský koncert Tonyho Bennetta – to bude velký zážitek a muzikantský svátek. Vynechat jeho koncert, to by byl podle mě swingový hřích,“ dodal Smigmator.

Slavný 88letý Američan se v české metropoli osobně představil už v roce 1997 ve Velkém sále Lucerny. Tehdy přijel s triem Ralpha Sharona, tedy se stejnou sestavou, v níž vznikla jeho slavná nahrávka MTV Unplugged.

Bennetovo současné kvarteto tvoří špičkoví hráči světové jazzové scény. Za bicí usedne Harold Jones, který v minulosti účinkoval například po boku Robieho Williamse, B.B. Kinga, Raye Charlese či Franka Sinatry.

Tony Bennett & Aretha Franklin | Foto: Sony Music

Kytaristou je Gray Sargent, který se mimo jiné proslavil sekundováním Rubyho Ruffa. Kapelu doplní pianista Mike Renzi. V minulosti hrál po boku hvězd jako jsou Peggy Lee, Jack Jones nebo Cleo Laine. Kontrabasu se ujme Marshall Wood.

Za svého oblíbeného zpěváka označil Bennetta také Karel Gott, který už v roce 1965 nazpíval nejslavnější Bennettovu píseň I Left My Heart In San Francisco. Mezi jeho další hity patří I Wanna Be Around, The Good Live, Who Can I Turn To a další.

Pražské fanoušky čeká podle pořadatelů lekce z showbusinessu a ukázka klubové atmosféry sedmdesátých let, kdy ‚vzduch voněl odérem kvalitní whisky a dýmem z doutníků, doby velkých zpěváků, kterým u nohou ležely celé Spojené státy‘.

ČTK, Klára Fleyberková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme