V Olomouci vzniká kopie auta, v němž se vozil medvídek Kuky

V dílnách Vlastivědného muzea v Olomouci vznikají různé věci. Právě teď například pracovníci dílen vytváří filmové auto – zvětšenou kopii modelu auta z filmu Kuky se vrací. Bude součástí stejnojmenné výstavy, která v muzeu začíná koncem dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuky se vrací | Foto: MFF KV

Sednout si do Hergotova auta, ve kterém vozil medvídka Kukyho, a zahýbat si řadící pákou nebo volantem budou moci děti, které navštíví v dubnu Vlastivědné muzeum v Olomouci. Aby iluze příběhu o medvídkovi Kukym byla dokonalá, bude se za autem promítat filmová krajina.

Zatím se dva a půl metru dlouhý model auta podobá originálu pouze tvarem. Chybí mu ještě kola nebo volant.

„Kostra je ze dřeva, zbytek jsou překližky. Jsou tam pevná kola, aby v tom mohly děti sedět. Bude to mít i originální budík, originální řadící páku. Nakonec to bude nakašírováno umělou hmotou, aby to vypadalo jako skutečný originál s trubkami a vším možným. Naši zaměstnanci shání trubky na smetišti, aby to vypadalo jako Hergotovo vozítko, které ze smetiště pochází,“ vysvětluje ředitel muzea Břetislav Holásek.

Zaměstnanci muzea pracují na Kukyho automobilu už šest týdnů. Původní model mají dispozici, zapůjčili jim ho totiž filmaři.

Radka Kvasničková, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme