Neymar po zisku olympijského zlata: Je to jedna z nejšťastnějších událostí mého života

Celá země na něj spoléhala a on to dokázal. Neymar dovedl fotbalisty Brazílie na stadionu Maracaná k poslednímu velkému zlatu, které jim chybělo, tomu olympijskému. Kanárci ve finále turnaje v Riu zdolali v penaltovém rozstřelu Německo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilský kapitán Neymar je dojat z vítězství v olympijském turnaji | Foto: Reuters

Krásná rána z přímého kopu v základní hrací době a v penaltovém rozstřelu rozhodující pokus, Neymar hrál ve finálovém představení hlavní roli.

„Prošli jsme si těžkými chvílemi, když nás kritizovali, když o nás někdo mluvil, my jsme na to odpovídali fotbalem, včetně dneška,“ říkal Neymar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na brazilského fotbalistu Neymara byl sice vytvářen velký tlak, ale přesto dovedl svůj tým k olympijskému zlatu

Desítka na zádech a kapitánská páska k tomu, to je obrovská zodpovědnost, útočník Barcelony se s tím ale vyrovnal a s národním týmem získal svůj první velký titul.

„Je to jedna z nejšťastnějších událostí mého života. Jsem moc šťastný.“

Neymarova obliba s olympijským zlatem jistě ještě stoupne, ale ne pro všechny brazilské fanoušky je bohem.

Zvlášť tady v Riu si u rodáka z konkurenčního Sao Paula kromě fotbalových kvalit víc všímají jeho občas arogantního a někdy zase dětinského chování, záliby ve večírcích i daňových únicích.

„Neymar to je jenom kouření a pivo, vydělává desítky miliónů, tak proč by se tady měl snažit hrát. Podívej se, máš takhle velkou branku a máš se do ní trefit, já ho chci vidět ve hře dávat góly,“ říká fanoušek.

A olympijské hry nejsou mistrovství světa - třeba by fanoušky obměkčilo, kdyby příště získal pro Brazílii právě tohle zlato.

David Koubek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme