Autor

Martin Samek

Jako reportér jsem začínal v regionálním Deníku, odkud jsem zamířil do redakce časopisu Týden. Zkušenosti s on-line žurnalistikou jsem získával na zpravodajském webu Týden.cz a Lidovky.cz, kde jsem byl hlavním editorem.
V textech jsem se zaměřoval na justici a policii. Mimo jiné jsem upozornil na pochybnou minulost pedagogů na Policejní akademii, popsal jsem konkursní podvody na jihu Moravy a detailně sledoval velké soudní procesy například s heparinovým vrahem. V reportáži jsem také popsal osudy „romských baronů".

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

|Martin Samek |Zprávy z domova

Senát vrchního soudu v kauze Rath rozhodnutím porušil zákon, domnívá se Bradáčová. Napíše stížnost ministrovi

Vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová odmítla důvody, kterými smetl verdikt v kauze Rath pražský vrchní soud. Podle ní výklad senátu soudce Pavla Zelenky "významně vybočil", je "přepjatě formalistický" a jde "proti dosavadní rozhodovací praxi". Právě proto žalobci sepíšou stížnost pro porušení zákona, která bude adresovaná ministru spravedlnosti.

|Jan Suchan, Martin Samek |Zprávy z domova

Má neskutečnou energii, říká Hradilek o nevyléčitelně nemocné neteři Božence

Zná emoce mistra světa, opájel se olympijským stříbrem, mezi brankami na divoké vodě svedl nespočet bitev… Zatím nejsilnější boj však Vavřinec Hradilek zažívá úplně jinde - kousek za Prahou ve Zbuzanech. Bez kajaku, pádla a divoké vody tam přihlíží statečnému souboji své tříleté neteře Bóži, která navzdory vážné diagnóze rozdává radost a sílu lidem okolo. „Pokaždé, když ji vidím, má neskutečnou energii. Kolik jí vydá člověku, který s ní je, je hrozně vzácné,“ tiší rozechvělý hlas.