Příbramí koluje petice za posílení bezpečnosti. Lidé se prý ve městě bojí

V Příbrami se někteří lidé bojí. Podepisují proto petici, která vyzývá město k zajištění větší bezpečnosti. Svůj podpis už připojilo přes 1500 obyvatel města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parkoviště na příbramském sídlišti Drkolnov | Foto: Radek Ctibor

„Chtěla jsem upozornit hlavně na to, aby radní i místní policie věděli, že se tady lidé necítí bezpečně, že mají strach se pohybovat po ulicích i za bílého dne,“ říká autorka petice Lenka Synková.

„Bohužel spousta lidí to považuje za problém menšin, což si troufám říct, že není. Přepadání nebo trestná činnost na Příbramsku není výsadou Romů,“ podotýká.

Lenka Synková nechce být spojována ani s výzvami k demonstracím, které se objevily v médiích. Chce prý jen upozornit na to, že v některých lokalitách - zmiňuje třeba Křižák - se lidé prostě bojí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jsou ulice Příbrami bezpečné, nebo ne? Ve městě natáčel reportér Petr Kološ

„Večer, když jdu, tak se bojím. U nás v baráku vykradli byt a sousedku napadli na rohu věžáku ve dne, ve tři hodiny odpoledne. Přišel kluk, popad tašku a utekl. A támhle napadli pána, že byl až v nemocnici. Všechno mladí kluci,“ líčí dvě dámy na sídlišti Křižák.

Stejně jako autorka petice i ony by chtěly, aby policisté a strážníci přestali jezdit autem a začali chodit pěšky. „Měli by tady chodit dva a měli by furt dělat kolečka,“ míní obyvatelky sídliště.

Situace je normální, tvrdí radnice. Opatření nechystá

Podle příbramského místostarosty Václava Černého, zvoleného za ODS, příbramská radnice nechystá žádná zvláštní opatření.

„Nevíme vůbec, co ta petice má znamenat. Celou situaci jsme rozebrali a zjistili jsme, že se tady v Příbrami skutečně nic neděje. Kromě toho, že se tady událo pět přepadení, která měl na svědomí jeden člověk, který byl policií dopaden. Ale jinak v globále je situace stabilizovaná,“ tvrdí místostarosta.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme