Sněhu je pro běžkaře v Jeseníkách stále málo. Pozor si ale musí dát na mráz

Kdo dnes vyráží na hory, nesmí se zapomenout teple obléknout, ať už míří na sjezdovky, na běžky nebo na pěší túru. Teploty na horách klesají přes den až k -10 stupňům Celsia. Podle záchranářů hrozí i lokální omrzliny. Chránit by se měly hlavně malé děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běžecká stopa | Foto: Fotobanka Stock.xchng

S mrazem a sněžením se stále zlepšují lyžařské podmínky v Jeseníkách. Provoz hlásí víc než desítka lyžařských areálů.

Neplatí to ale pro volný terén, kde za poslední týden napadlo maximálně 5 centimetrů přírodního sněhu. A kvalita běžeckých stop se moc nezměnila.

Zatím se strojově udržuje jen stopa mezi Ovčárnou a Švýcárnou v oblasti Pradědu. Dále jsou od běžkařů vyšlapané některé stopy v oblasti Paprsku a Alfrédovy chaty a podle informací i z horní stanice lanové dráhy Dolní Moravy od chaty Slaměnka,“ uvádí náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká je situace v Jeseníkách, zjistila reportérka Andrea Švubová

V poměrně dobrém stavu je podle něj asi jen 20 kilometrů stop. Kdo se přesto chystá na běžky, nesmí zapomenout přibalit si do batohu náhradní oblečení.

„Při běžkování se člověk tolik neobléká a když v tom mrazu někde zastaví, rychle prochladne,“ upozorňuje Klimeš.

Jeseníky stále lákají i řadu pěších turistů, třeba do hřebenových partií, kde sníh není skoro žádný. Těm zase Michal Klimeš radí, aby si vzali trekkingové nebo lyžařské hole.

„Přeci jen jsou místa, která při přechodu na mrazivý týden zledovatěla. Turisté by pak mohli někde uklouznout a během pádu si způsobit nějaké zranění,“ dodává náčelník.

Mrazivo bude i na sjezdovkách. Lidé by si měli chránit hlavně obličej, krk a ruce.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme