V ulicích Českých Budějovic testují elektrobus, cestující sveze zdarma

V Českých Budějovicích budou ve středu a ve čtvrtek testovat elektrobus. Zdarma se s ním budou moct svézt i cestující. Dopravní podnik si tak chce ověřit, zda je možné zajet s elektrobusem pro čtyřicet šest cestujících i na náměstí Přemysla Otakara II.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice: náměstí Přemysla Otakara II., Samsonova kašna

České Budějovice: náměstí Přemysla Otakara II., Samsonova kašna | Foto: Karel Blažek | Zdroj: Český rozhlas

Dopravní podnik chce také vyzkoušet možnosti dobíjení elektrobusu v provozu, potvrdil místopředseda představenstva dopravního podniku Slavoj Dolejš.

„Hlavní dobíjecí místo máme u nádraží. A máme další záložní dobíjecí místa – na náměstí Bratří Čapků, další zálohou je Papírenská-točna a čtvrté místo je zastávka Máj-Milady Horákové,“ popsal.

„Zítra bychom měli jet z Máje přes náměstí Přemysla Otakara II. k nádraží a pozítří ta linka bude z nádraží přes toto náměstí na náměstí Bratří Čapků,“ doplnil Dolejš.

Autobus si budějovičtí zapůjčili od vídeňského dopravního podniku.

Lucie Suchánková Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme