Finanční a celní správa zvýšily kontroly na hranicích. Zaměřují se na placení DPH

Mimořádné kontroly na několika hraničních přechodech v Česku provádí v těchto dnech finanční a celní správa. Hlavním cílem je odhalit případné úniky na dani z přidané hodnoty. Kontroloři zastavují nejen české, ale i zahraniční přepravce na několika místech najednou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celní správa | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Finanční správa během mimořádných kontrol v tomto týdnu prošetřila celkem přes 300 subjektů. Desítky z nich kontrolou neprošly, těm zajistili kontroloři peníze na účtu. Během týdne se zastavená částka zvýšila na 8 milionů korun.

Finanční kontroloři ve spolupráci s celní správou zastavují kromě českých také například polské, běloruské nebo ukrajinské kamiony.

Detektivové zabavují i materiál a zboží. Firmám už například odebrali 75 tun betonářské oceli a 50 tun dalších kovů. Zabavili i 23 tun plechu.

Finanční a celní správa se zaměřuje i na stavební výrobky a kontroluje i firmy, které převážejí minerální oleje nebo s nimi přímo obchodují.

V případě, že subjekty neuhradí dlužnou DPH, zabavené zboží a materiál finanční správa uskladní v pronajatých skladech na několik místech v Česku a pošle je do dražby.

Získané peníze jsou na úhradu dlužné DPH. Stejné je to i v případě obstavených peněz rizikových firem, na které se finanční detektivové společně s celníky v těchto dnech zaměřují.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme