V Národním muzeu vystavují komiks 'Opráski sčeskí historje'

Nakolik je český národ zkostnatělý zkoumá výstava komiksů "Opráski sčeskí historje". Národní muzeum vystavuje v Nové budově 29 stripů s parodovanými motivy z našich dějin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opráski sčeskí historje | Foto: oficiální Facebok Opráski sčeskí historje

Série začala vycházet před víc než rokem na internetu a díky své popularitě se dočkala před loňskými Vánocemi i knižního vydání. Komiks zaujal svérázným užitím češtiny a originálním humorem odkazujícím na historické události.

Autor, který zůstává v anonymitě, představuje svůj náhled na české dějiny s typickou nadsázkou, kterou používá ve svém díle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Jazem, autorem populárního komiksu Opráski sčeskí historje, o tom, proč chce zůstat v anonymitě, osobnosti Zikmunda Lucemburského, ale také o tom, jak přistupuje k historii. Moderuje Veronika Sedláčková

„Nejdůležitější událostí české historie je samozřejmě vztah Zmikunda Lucemburskýho a Jana Husa. Potom nějaké návazné události ve středověku a pak dlouho dlouho dlouho nic,“ tvrdí autor vystupující pod přezdívkou Jaz.

Tři z vystavených obrázkových zkratek autor nakreslil přímo pro výstavu. Jeden díl komiksu je věnovaný přímo Národnímu muzeu. Výstava končí 1. dubna.

Zuzana Vlčková, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme