USA 0:1 Česko

Polčák rezignoval po vydání Svobody na post místopředsedy imunitního výboru

Poslanec Stanislav Polčák z TOP 09 rezignoval na post místopředsedy mandátového a imunitního výboru. Nesouhlasí s vydáním exprimátora Prahy Bohuslava Svobody z ODS k trestnímu stíhání, o němž dnes rozhodla sněmovna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec za STAN Stanislav Polčák | Foto: Marián Vojtek | Zdroj: Český rozhlas

Stanislav Polčák zároveň vyzval koalici, aby předložila návrh na zrušení imunity. Pokud tak neučiní, udělá to sám.

„Imunita po dnešním hlasování zcela ztratila svůj smysl, protože já neznám jiný, křiklavější případ, kdy by byl důvod setrvat na nevydání poslance, jenom po dobu výkonu mandátu po změně ústavy. V tu chvíli prostě imunita nemá vůbec žádný smyl,“ reagoval na hlasování poslanců Polčák a ke své rezignaci dodal:

„Já považuji do jisté míry i za neslušné, abych bral příplatek jako místopředseda mandátového a imunitního výboru, kde vlastně tato část je už dneska zcela zbytnou částí.“

Pražského exprimátora Svobodu policisté stíhají kvůli kauze Opencard spolu s dalšími radními. Jeho vydání už v lednu doporučil i imunitní výbor. Podle Svobody je obvinění nesmyslné, své vydání ale podporuje, aby se mohl před soudem obhájit.

Policie může stíhat exprimátora Svobodu. Sněmovna ho zbavila poslanecké imunity

Číst článek

Kauza opencard | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme