V neutrálních vodách Černého moře hlídkuje americká vojenská loď. Kvůli ZOH

V Rusku vrcholí bezpečnostní přípravy před zahájením zimních olympijských her v Soči. Do Černého moře dorazila první americká vojenská loď. A další se k ní má brzy připojit. Plavidla budou v pohotovosti k případné evakuaci sportovců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenská loď Bataan vyplouvá do Libye. | Foto: Vít Pohanka

"Myslíme, že nebezpečí teroristického útoku nehrozí v samotném Soči ale v jeho okolí. O všem informujeme Rusko a oni na oplátku informují nás, "prohlásil Mathew Olsen z amerického Národního protiteroristického centra.

Spojené státy už dříve přislíbily Moskvě pomoc v zajištění bezpečnosti. Po celou dobu olympijských her bude v neutrálních vodách Černého moře vojenská loď Mount Whitney a raketový torpédovec Ramage.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zvýšená bezpečnostní opatření po čas ZOH v Soči rozebrala Pavlína Nečásková

Kdyby v případě nutnosti nestačila kapacita obou plavidel, vyrazí z Německa armádní dopravní letoun C-17. V Soči může být do dvou hodin.

Soči se stane pro příští dva týdny pevností

Bezpečnost je prý hlavní prioritou olympijských her a Rusko věří, že ji má plně pod kontrolou. To potvrdil i šéf bezpečnosti olympijských her Alexej Lavrišev:

„V tuto chvíli určitě nehrozí, že by něco mohlo narušit chod olympijských her. Zvážili jsme všechny možnosti a v celém regionu máme nasazené mimořádné síly, které budou v neustálé pohotovosti. Nedovolíme, aby kdokoli ohrozil bezpečnost sportovců a návštěvníků Soči.“

Ale i návštěvníci se musí připravit na přísná bezpečnostní pravidla. Do samotného města se dostanou pouze automobily registrované v Soči nebo ty, které mají zvláštní povolení.

A cestující v letadlech nesmí mít v příručních zavazadlech žádné tekutiny.


Zvětšit mapu

mkp, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme