V neutrálních vodách Černého moře hlídkuje americká vojenská loď. Kvůli ZOH

V Rusku vrcholí bezpečnostní přípravy před zahájením zimních olympijských her v Soči. Do Černého moře dorazila první americká vojenská loď. A další se k ní má brzy připojit. Plavidla budou v pohotovosti k případné evakuaci sportovců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenská loď Bataan vyplouvá do Libye. | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

"Myslíme, že nebezpečí teroristického útoku nehrozí v samotném Soči ale v jeho okolí. O všem informujeme Rusko a oni na oplátku informují nás, "prohlásil Mathew Olsen z amerického Národního protiteroristického centra.

Spojené státy už dříve přislíbily Moskvě pomoc v zajištění bezpečnosti. Po celou dobu olympijských her bude v neutrálních vodách Černého moře vojenská loď Mount Whitney a raketový torpédovec Ramage.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zvýšená bezpečnostní opatření po čas ZOH v Soči rozebrala Pavlína Nečásková

Kdyby v případě nutnosti nestačila kapacita obou plavidel, vyrazí z Německa armádní dopravní letoun C-17. V Soči může být do dvou hodin.

Soči se stane pro příští dva týdny pevností

Bezpečnost je prý hlavní prioritou olympijských her a Rusko věří, že ji má plně pod kontrolou. To potvrdil i šéf bezpečnosti olympijských her Alexej Lavrišev:

„V tuto chvíli určitě nehrozí, že by něco mohlo narušit chod olympijských her. Zvážili jsme všechny možnosti a v celém regionu máme nasazené mimořádné síly, které budou v neustálé pohotovosti. Nedovolíme, aby kdokoli ohrozil bezpečnost sportovců a návštěvníků Soči.“

Ale i návštěvníci se musí připravit na přísná bezpečnostní pravidla. Do samotného města se dostanou pouze automobily registrované v Soči nebo ty, které mají zvláštní povolení.

A cestující v letadlech nesmí mít v příručních zavazadlech žádné tekutiny.


Zvětšit mapu

mkp, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme