Mladík obviněný z vraždy dívky v Jihlavě: Vyhrožovala, že nás obviní ze znásilnění

U Krajského soudu v Brně dnes začal proces se třemi mladíky obžalovanými z brutální vraždy patnáctileté dívky z Jihlavy. Oběť, jejíž tělo našli policisté na skládce, podle jednoho z pachatelů vyhrožovala, že trojici obviní ze znásilnění. Soudce další jednání odročil na 5. března, protože se nedostavili někteří svědci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud, Brno | Foto: Eva Odstrčilová

Všichni tři obvinění až na drobné výjimky potvrdili, že se události seběhly tak, jak popisuje obžaloba. Dívka přišla do bytu dobrovolně a s pohlavním stykem podle Michala Kisiova souhlasila. Kisiov pak vyhodil dívku z okna bytu ve třetím patře, aby na něj nepodala trestní oznámení ze znásilnění.

Když pád přežila, zavolal svým kamarádům Jakubu Doležalovi a Tomáši Zavřelovi a s jejich pomocí dívku uškrtil. Tělo pak vyhodili do kontejneru.

Jediný, kdo u soudu vypovídal, byl Jakub Doležal, který měl podle spisu své kamarády při vraždění povzbuzovat a pak pomáhal s odklízením těla. Prý se bál, že ho také zabijí. Ostatní dva, Zavřel a Kisiov, vypovídat odmítli.

Kisiov podle slov své právničky Kláry Slámové činu lituje. „Velmi na něj zapůsobilo i to dnešní jednaní, bere to už samozřejmě jako součást trestu,“ vysvětlila právnička.

Právě emocionální vypětí ze soudního jednání mu podle ní znemožnilo vypovídat.

„Na poslední chvíli se rozhodl, že dnešního dne nebude vypovídat, a já nevylučuju v budoucnu, že se vyjádří, ale prostě dneska psychicky nebyl schopen,“ dodala právnička.

Dvěma obviněným hrozí za trestný čin vraždy 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Třetí byl obviněn z napomáhání při odklizení těla, ale následně bylo jeho chování přehodnoceno na napomáhání vraždě.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme