Ministr dopravy Prachař odvolal generálního ředitele ŘSD Kočicu

Ministr dopravy Antonín Prachař odvolal generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Pavla Kočicu. Řízením organizace pověřil šéfa výstavby Jiřího Mayera. Kromě Kočici by z vedení organizace měli odejít také šéf interního auditu Vladimír Měšťan a ředitel kanceláře generálního ředitele Jiří Bezrouk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfem Ředitelství silnic a dálnic byl jmenován Pavel Kočica | Zdroj: ČTK

Podle mluvčího Ministerstva dopravy Tomáše Neřolda bude Jiří Mayer v čele úřadu do konce dubna. „Do té doby auditorský výbor, který už pracuje, vyhodnotí situaci a dá návrh na výběr nového,“ informoval Neřold.

O tom, že Kočicu odvolá, mluvil Antonín Prachař ještě před svým jmenováním do funkce. Vadilo mu, jakým způsobem Kočica odvolal ředitelku úseku kontroly kvality staveb Miloslavu Pošvářovou.

Pošvářová se vrátí zpět do funkce

Pošvářová označila důvody svého odvolání za absurdní. Podle Ředitelství silnic a dálnic hrubě porušila pracovní kázeň, když odmítla vydat zprávu o zvlněné dálnici D47. A odvolalo ji jak z vedení odboru, tak i z čela komise pro D47, kterou stát reklamuje u společnosti Eurovia.

„Způsob, jakým pan generální ředitel Kočica odvolal paní Pošvářovou, je nepochybně za hranou pracovněprávních předpisů. Myslím si, že k tomuto stavu takovým způsobem nemělo dojít," uvedl Prachař.

Zároveň s tím tehdy řekl, že je ochoten přijmout Miloslavu Pošvářovou zpět. „Já bych byl rád, aby pokračovala a dokončila ten proces taky, aby stát měl daleko větší relevantní důkazní prostředky v těchto sporech," vysvětlil.

Pošvářová novému ministrovi dopravy slíbila, že žádné personální změny komentovat nebude.

Kočica vedl společnost od loňského podzimu. Do funkce ho dosadil ministr dopravy Zdeněk Žák namísto odvolaného Davida Čermáka.

ČTK, Květa Moravcová, Kateřina Prachařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme