Povodňová situace v jižní Anglii se nelepší. A přijde další déšť

Celkem 16 lokalit s nejvyšším stupněm povodňové aktivity evidují meteorologové v jižní Anglii. Hladina Temže dál pomalu stoupá a ani situace v hrabství Somerset se nelepší. Předpověď navíc počítá s dalším vydatným deštěm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anglie. Záplavy ve městě Staines

Anglie. Záplavy ve městě Staines | Foto: Jiří Hošek

Evakuované domy v údolí řeky Temže se už počítají na desítky. Radnice městeček a vesnic západně a jihozápadně od Londýna si stěžují na nedostatek dobrovolníků i materiálu, včetně nezbytných pytlů s pískem.

Stále větší problémy panují hlavně v železniční dopravě. Podle meteorologů zažívá Anglie nejdeštivější prosinec a leden za posledních 250 let.

Premiér David Cameron dál objíždí postižené oblasti a slibuje obyvatelům maximální možnou podporu. Zároveň vyzval členy svého kabinetu, aby přestali se vzájemným obviňováním.

Hladina Temže dál stoupá, ochromila život i v městečku Staines

Číst článek

I podle ministra obrany Philipa Hammonda jsou teď jiné priority.

„Teď musíme v první řadě dostat pomoc k lidem do oblastí přímo postižených velkou vodou. Musíme zabránit napáchání dalších povodňových škod. Pak se můžeme vrátit k tomu, co se mohlo udělat jinak,“ řekl.

Záplavy postihly i město Marlow v jižní Anglii | Foto: Reuters

Jiří Hošek, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme