Ústecký kraj pravděpodobně zruší zastoupení v Bruselu. Je prý zbytečné a drahé

Ústecký kraj pravděpodobně zruší vlastní zastoupení při Evropské unii v Bruselu. Kraj by ale o zastoupení v Bruselu nepřišel úplně. Chce uzavřít smlouvu s některým z jiných krajů, který zastoupení v Bruselu ještě má.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajka Evropské Unie | Foto: Khalil Baalbaki

Mohl by ho zastupovat kraj Plzeňský. „Tak jako mají smlouvu s Pardubickým krajem. Že bychom se s nimi domluvili, že by tam Ústecký kraj zastupovali,“ říká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček z KSČM.

Kraj měl, i přes vlastní zastoupení v Bruselu, malou možnost ovlivňovat dění v unii, zastoupení se tak podle krajských radních nevyplatí.

Přistoupí tedy nejspíš k levnější variantě. „Naprosto orientačně by to vyšlo asi na třetinu, co nás ty náklady stály vloni,“ dodal hejtman.

Minulý rok zaplatil Ústecký kraj za vlastní zastoupení v Bruselu zhruba 1,3 milionu korun. Zastoupení Plzeňským krajem by mělo částku snížit na půl milionu ročně.

Jestli kraj opravu zastoupení při Evropské unii zruší, rozhodnou krajští zastupitelé.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) na otevření výstavy o rekultivacích v Ústeckém kraji v září 2013 v Bruselu | Foto: Ústecký kraj

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme