Pardubický kraj kupuje nová auta. Letos za 11 vozů zaplatí kolem šesti milionů

Úředníci Pardubického kraje budou mít nová auta. Dnes mají k dispozici 33 vozidel, kraj jich chce letos obměnit třetinu. Jedenáct osobních aut stát zhruba 6 milionů korun. Vysloužilá auta kraj prodá nebo převede na příspěvkové organizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do kufru se vejde 565 litrů nákkladu, po sklopení zadních sedadel až 1670 litrů | Foto: Škoda Auto

„Je potřeba vozový park standardně obměňovat, protože se najíždí obrovské množství kilometrů tím, jak je kraj rozsáhlý od Kojic u Přelouče až po Jevíčko,“ říká hejtman Martin Netolický.

Už vloni kraj vysoutěžil sedm nových vozů. Úředníci tak v lednu dostali k dispozici 4 menší a 3 střední auta za téměř 2,5 milionu korun. O dvě starší auta ale kraj vloni přišel při dopravních nehodách.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystané obměně vozového parku Parbubického kraje natáčela reportérka Iveta Záleská

„Auta byla totálně zlikvidovaná, takže jsme dostali nějaké pojistné plnění. Podařilo se nám oba vraky prodat, zřejmě na náhradní díly,“ vysvětlila vedoucí kanceláře úřadu Jana Haniková.

Letos pak kraj plánuje koupit další 4 vozy vyšší střední třídy.

„Částka bude asi 3,5 milionu korun. I vozy, se kterými v tuto chvíli jezdí samospráva, mají najeto 270 až 300 tisíc kilometrů,“ doplňuje hejtman. Naposledy je kraj nakupoval v roce 2009.

Úředníci zatím jezdí českými auty. Podle Jany Hanikovéz krajského úřadu si ale značku vybírat nemohou.

„Zatím se nám daří držet vozový park vozů Škoda. Nicméně zákon o veřejných zakázkách nám neumožňuje poptávat konkrétní značku, konkrétní typ,“ uvádí úřednice.

Jaká auta kraj koupí tak ukáží až nabídky, které přijdou do výběrového řízení. Vyřazená auta nabídne kraj svým příspěvkovým organizacím nebo je prodá.

Náměstí v Jevíčku projde v příštích letech revitalizací

„Většinou jsou to Fabie a Oktávie. Někdy je dostanou i třeba hasiči. Všechno záleží na konečném rozhodnutí rady Pardubického kraje,“ dodává Haniková.

Některá auta ale mají tak vysoké náklady na provoz, že je kraj raději prodá.

„V případě vozů vyšší třídy, to znamená Superbů, se už nejeví tak hospodárné je někomu darovat,“ uzavírá vedoucí kanceláře úřadu.

Kraj plánuje postupnou obměnu vozového parku i v příštích letech. Třeba nákup nového minibusu nebo terénního auta pro odbor životního prostředí.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme