V budově, kterou vlastní otec údajného lihového bosse Březiny, se našly zbraně

Zbraně a výbušniny objevila policie v jedné z průmyslových budov ve Zlíně, která patří otci Radka Březiny, údajného bosse lihové mafie. V budově včera zasahovali příslušníci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, pyrotechnici, hasiči a záchranáři. Zabavené zbraně teď budou zkoumat experti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté objevili zbraně a výbušniny v jedné z průmyslových budov ve Zlíně, která patří otci Radka Březiny | Foto: ČTK

Zásah policistů v jedné z budov bývalého továrního areálu firmy Baťa trval několik hodin. Ven vynesli osm pytlů. Co v nich bylo, odmítli komentovat. Státní zástupce Jan Zubek byl dnes sdílnější:

„Výsledek tohoto úkonu je ten, že se našlo blíže nespecifikované množství zbraní a výbušnin, které budou následně podrobeny expertizám a bližšímu zkoumání. To je vše, co k tomu mohu v tuto chvíli říct," uvedl Zubek.

Policie nález vyšetřuje jako nedovolené ozbrojování. Za to dosud neznámému pachateli hrozí až osm let vězení.

Radek Březina byl společně se svým bratrem Tomášem a dalším mužem obviněn v kauze více než půlmiliardového daňového úniku při prodeji lihu.

Krajský soud v Olomouci minulý měsíc případ vrátil do správního řízení, tedy žalobcům, protože je Březina nově podezírán ještě z další trestné činnosti.

V novém případu bylo nedávno obviněno 15 lidí včetně Březinovy manželky, sedm z nich je ve vazbě. Podle žalobců mohli na nezdaněném lihu ošidit stát nejméně o tři miliardy korun.

Andrea Kratinová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme