Provoz karty Opencard ve správě města Prahy by se sjednotil, zjednodušil a přibyly by nové služby

Praha se chce zbavit nevýhodných smluv na Opencard. Chce proto založit vlastní firmu, která by měla kartu na starosti. Vedení města si od tohoto kroku slibuje sjednocení a zjednodušení dosud roztříštěného provozu, správy a rozvoje projektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard | Foto: Marián Vojtek

Magistrátu vyprší smlouva s firmou E-Money Services, která vlastní veškerá provozní práva na Opencard, už na začátku dubna.

Vedení města ji nechce znovu prodlužovat formou jednacího řízení bez uveřejnění jako před dvěma lety. Vystavilo by se tak hrozbě dalšího policejního obvinění.

Město se chce podle radního pro informatiku Jana Vašíčka z TOP 09 z nevýhodných smluv vyvázat:

„V zásadě jsme v takové situaci, jako bychom si chtěli koupit auto, ale místo toho jsme si ho jen pronajali a ve smlouvě o pronájmu jsme se zavázali, že veškerý servis a pohonné hmoty budeme odebírat pouze od dodavatele auta. A ještě mu budeme platit roční poplatek za to, že s autem jezdíme. Takto koncipovali smlouvy, když pořizovali systém Opencard.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu Opencard se věnuje redaktorka Veronika Štefanová

Řešením je v tuto chvíli založení vlastní společnosti. Podle dosavadních informací by se měla jmenovat Operátor. Praha už začala o odkupu části firmy E-Money Services jednat.

„Podepsali jsme Letter of Intent, což je základní projevení zájmu, že obě strany chtějí jednat. Což je samozřejmě to nejdůležitější. Kdybychom toto ujištění neměli, rozhodně bychom o založení společnosti neuvažovali,“ potvrzuje náměstek primátora Jiří Vávra z TOP 09.

Zástupce firmy Martin Opatrný dodává, že firma s převodem souhlasí: „My jsme připraveni odprodat městu část podniku E-Money Services, která se v tuto chvíli stará o provoz projektu Opencard.“

Sjednocením by se zjednodušily podmínky především pro držitele Opencard. Kartu i její dobíjení by mohli vyřizovat na jednom místě. Zároveň by se rozšířila i nabídka služeb Opencard.

Otázkou zůstává, co se stane, pokud se odkup do začátku dubna nepodaří vyjednat. Jednou z krizových variant je návrat k papírovým kuponům. Tomu se ale magistrát brání. Další jednání budou záviset na tom, jestli zastupitelé příští týden novou společnost Operátor schválí, nebo ne.

Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme